Spil'de Hafta Sonu Kar Keyfi

Manisa’daki Spil Dağı Milli Parkı, hafta sonunda çoğu, kar görmeye hasret olan İzmirliler’den oluşan ziyaretçileri ağırladı. Spil’e çıkanlar kar topu oynadı, kardan adam yaptı, bol bol fotoğraf çekti.

Hafta sonundaki güneşli havayı fırsat bilen, başta İzmirliler olmak üzere çevre il ve ilçelerden gelen çok sayıda kişi, ailece kar keyfi yaşamak için Manisa’daki Spil Dağı’na akın etti. Kendi araçlarıyla gelenlerin yanı sıra midibüslerle de gelenler oldu. Spil Dağı Milli Parkı’nın muhteşem doğasında beyaz örtüyle karşılaşan ziyaretçiler, kardan adam yapıp, kar topu oynadı. Çocuklar ise yamaçlara tırmanıp kendilerini beyaz örtü üzerinden aşağı doğru bırakarak kaymaya çalıştı. Kızak olarak, genellikle kaygan malzemeden yapılmış otomobil güneşlikleri kullanıldı. Ellerindeki cep telefonları ve fotoğraf makineleri ile muhteşem manzaranın bol bol fotoğrafını çekenler, selfi yaparak kendilerini de bu tablonun bir parçası haline getirdi. Tatilciler, bir yandan karın tadını çıkarırken, yanlarında getirdikleri yiyeceklerle de piknik yaparak güzel bir hafta sonu geçirdi.
 
Spil Dağı Milli Parkı’na çıkan yolun, kenardaki kar yığınları nedeniyle bazı yerlerde tek şeride düşmesi, araç trafiğinde sıkışıklık yarattı.
Güncelleme Tarihi: 16 Şubat 2015, 10:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER