Soygundan Sonra Taksiyle Eve Gidince Yakalandı

Şişli’de müşteri olarak girdiği iki marketin kasasında bulunan paraları silah tehdidi ile gasp eden şüpheli A.K. olaydan sonra bindiği taksileri takip eden polis tarafından yakalandı. Şüpheliyle birlikte olayda kullandığı ruhsatsız tabanca ve gasp ettiği paranın bir bölümü ele geçirildi. Şüpheli tutuklandı.

Soygundan Sonra Taksiyle Eve Gidince Yakalandı
Şişli’de 3 Ekim 2014 ve 11 Ekim 2014 tarihlerinde iki ayrı markette silahlı soygun olayı meydana geldi. Marketlere müşteri olarak gelen bir kişi, kasada ödeme yaparken aniden silahını çekerek kasiyeri etkisiz hale getirdi ve soygunları gerçekleştirdi. Olaydan sonra başlatılan soruşturmada polis güvenlik kamera görüntülerini inceleyerek şüphelenin eşkalini belirledi. Öte yandan yapılan çalışmalarda soyguncunun kaçarken kullandığı ticari taksilerin plakası tespit edilerek şoförlere ulaşıldı. Her iki taksi şoförünün de araçlarına binen kişiyi Sultangazi ilçesinde bulunan aynı sokak girişine bıraktığını söylemesi üzerine operasyon buraya kaydırıldı. Polis çevrede pusu kurarak eşkalini tespit ettiği şüpheliyi kısa süre sonra sokaktan çıkarken gözaltına aldı.
 
Gasp Büro Amirliği’ne getirilen şüpheli A.K.’nin (30) evinde yapılan aramada olaylar sırasında kullandığı ruhsatsız tabanca ile gasp ettiği paranın 2 bin 340 lirası bulundu. Şüpheli çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi.
Güncelleme Tarihi: 16 Ekim 2014, 12:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER