Soyguna Geldi Sopayla Dayak Yedi

Mersin’de 30 yaşındaki Volkan Aybakan, kuru sıkı tabancayla geldiği kuyumcuyu soymak istedi. İşyerinin güvenlik kamerasına yansıyan olayda, kuyumcu, eline vurup tabancasını düşürdüğü soyguncuyu yardımına gelen esnaf komşusuyla sopayla dövdü.

Soyguna Geldi Sopayla Dayak Yedi
 
Olay, bugün sabah merkez Yenişehir ilçesi Hürriyet Mahallesi’ndeki Okan Büyüknisan’a ait Nisan Kuyumculuk’ta meydana geldi. Kuyumcuya giren Volkan Aybakan, iş yeri sahibi Okan Büyüknisan’a tabancasını doğrultarak altınları istedi. Kısa süre şaşkınlık yaşan Büyüknisan, ani bir hareketle eline vurup tabancasını düşürdüğü soyguncuyla boğuşmaya başladı. İş yerinde çıkan arbede sırasında kuyumcunun yardımına yetişen yan taraftaki bir esnaf ise, sopayla saldırgana vurmaya başladı. Neye uğradığını şaşıran soyguncu, tabancasını da olay yerinde bırakarak kendisini bekleyen kiralık olduğu belirlenen araçla kaçtı.
 
İhbar üzerine olay yerine gelen polis, işyerinde inceleme yaparken, tabancanın ise kuru sıkı olduğu belirlendi. Hafif yaralanan Büyüknisan, soyguncunun dükkandan her hangi bir şey alamadığını söyledi.
 
Öte yandan güvenlik kamerası görüntülerini inceleyen polis ekipleri, soygun girişiminde bulunan Volkan Aybakan ile adı açıklanmayan otomobili kiralayan şüpheliyi yakaladı. Şüphelilerin sorgusu sürüyor.
Güncelleme Tarihi: 14 Mart 2015, 16:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER