Solo Türk Gösteri Yapacak

Ardahan’ın işgalden kurtuluşunun 94’üncü yıl dönümünde Solo Türk gösterisi soluk kesti.

Solo Türk Gösteri Yapacak
 
Atatürk Anıtı önünde düzenlenen törene Vali Ahmet Deniz, Belediye Başkanı Faruk Köksoy (AKP), Garnizon Komutanı Tuğgeneral Erdem Kargın, Cumhuriyet Başsavcısı Recai Bilgin, gaziler, kamu kurumları ve sivil toplum örgütlerinin temsilcileri ile vatandaşlar katıldı. Çelenk Sunumu ile başlayan tören daha sonra Tarihi Kongre Merkezi önünde devam etti. Vali Ahmet Deniz, Belediye Başkanı Faruk Köksoy, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Erdem Kargın önce halkı selamdı ve bayramını kutladı.
 
Belediye Başkanı Faruk Köksoy, “İşgalden özgürlüğe geçen bu anlamlı günü bizlere bırakan ecdadımızı saygı şükran ve rahmetle yad ediyorum"dedi.
 
Konuşmalar ardından mehteran gösterisi ve atlı milislerin geçişinin ardından yakılarak şehit edilen Türkler için Yanık Cami Anıtı önünde İl Müftüsü Aytekin Yılmaz dua etti.
 
Kurtuluş törenlerinin finalinde Kür Kale Parkı’nda F-16 uçağı ile yapılan Solo Türk gösterisi büyük ilgi gördü. Pilot Yüzbaşı Erhan Günal’ın nefes kesen gösterisini cadde ve sokaklara dökülen binlerce Ardahanlı cep telefonlarına kaydetmek için yarıştı. Nefes kesen gösteriye Erzurum Belediyesi Mehteran Ekibi eşlik etti. Sıfırın altında 12 derecede yapılan törende üşüyen öğrencilere ve vatandaşlara sıcak çorba ve çay ikram edildi.
Güncelleme Tarihi: 23 Şubat 2015, 15:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER