banner9

Sokaktaki Boru Patladı

Kurtuluş semtindeki bir sokakta, kırılan şebeke suyu borusundan fışkıran su, 7 katlı apartman boyuna ulaştı. Mahalleli, İSKİ’yi aramalarına rağmen 3 saat boyunca arızayla kimsenin ilgilenmediğini iddia etti. Yoldan geçen bir taksici ise suyun altında durarak aracını yıkadı.

Sokaktaki Boru Patladı
 
Olay, Kurtuluş Eskişehir Mahallesi, Dereciler Sokak’ta meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, şehir şebeke suyunun aktığı boru henüz belirlenemeyen bir nedenle kırıldı. Kısa süre sonra da, kırılan borudan havaya doğru su fışkırmaya başladı. Büyük bir tazyikle fışkıran su, zaman zaman 7 katlı bir apartmanın çatısına kadar ulaştı.
 
Mahalle sakinleri, İSKİ’yi defalarca aramalarına rağmen 3 saat boyunca arızayı gidermek için kimsenin gelmediğini öne sürdü. Bazı vatandaşlar, suyun evlerine kadar ulaştığını belirterek şikayetçi olurken, yoldan geçen bazı vatandaşlar da ıslanmamak için şemsiyelerini kullandı.
 
TAKSİCİ ARACINI YIKADI
 
Sokaktan geçen bir taksi şoförü ise aracını suyun altına çekerek yıkadı. Mahallede esnaflık yapan Mustafa Şahin, suyun saatlerdir boşa aktığını ifade ederek “Saat 14.00-15.00 gibi çocuğu servise gönderdim. ’Baba su borusu patlamış’ dedi. İlk önce az akıyordu. Saat kaç oldu, kimse gelmedi. İSKİ’yi on defa aradık, gelmediler. İlk önce geliyoruz, geliyoruz dediler, sonra da telefona cevap vermediler. Dericiler Sokak falan deyince kapatıyorlar. Benim gibi bir çok insan aradı. Herhalde bıktılar aramamızdan. Patlayan yere beton koyduk. Betonu koymadan önce daha fazla akıyordu. Su tam yedinci kata gidiyordu" dedi.
 
Mahalleli bir kadın ise suyun evine girmemesi için tedbir aldığını belirterek, “Belediyeye telefon açtım, gelmiyorlar. Havluyu camın önüne bıraktım su gelmesin diye. İkindi ezanı okunmamıştı daha telefon açtığımda" diye konuştu.
Güncelleme Tarihi: 02 Aralık 2015, 21:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER