banner51

Sokak Köpekleri 91 Küçükbaş Hayvanı Telef Etti

Bodrum’un Yalıkavak Mahallesi’nde, gece yarısı bir ağıla giren köpekler, 94 koyun ve kuzudan 91’ini parçalayarak telef etti.

Sokak Köpekleri 91 Küçükbaş Hayvanı Telef Etti
Bodrum’un Yalıkavak Mahallesi, Küdür Yarımadası’nda hayvancılık yapan evli, üç çocuk, beş torun sahibi 70 yaşındaki Salih Cömert, bugün sabah ağılına geldiğinde gördüğü manzara karşısında şoke oldu. Ağılındaki toplam 94 koyun ve kuzudan 91’inin başıboş köpek sürüsü tarafından boğularak telef edildiğini gören Cömert, gözyaşlarını tutamadı. Cömert, oğlu Ramazan Cömert ile köpeklerin ağılın dışına sürüklediği hayvanlarının leşlerini toplayıp, durumu zabıta ve Bodrum İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne bildirdi. Tutanak tutulmasının ardından telef olan hayvanlar, zabıta ekiplerinin gözetiminde kazılan çukurlara gömüldü.
 
5 yaşından beri dağlarda çobanlık yaptığını belirten Salih Cömert, "Bugüne kadar hiç böyle bir şeye tanık olmadım. yaklaşık 40 bin liralık bir zararım var. 94 küçükbaş hayvan olan sürümdeki, sadece iki koyun ve bir kuzu kurtulmuş. Tek geçim kaynağım çobanlık. Hayvarnsız ben şimdi ne yaparım? Kaymakamlığa yazılı olarak müracaat edip, zararımın karşılanmasını isteyeceğim" dedi. Cömert, sabah ağılına geldiğinde hayvanlarının başında gördüğü köpek sürüsünün, kendilerini farkedince kaçtığını da söyledi.
Güncelleme Tarihi: 25 Şubat 2015, 13:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER