Sokak Hayvanları İçin Özel Ekip

Kayseriİ merkez Kocasinan Belediyesi sokak hayvanlarının trafik kazası ve yaralanmaları sonucu, acil tedavilerini yaptırmak amacıyla, ‘Yuvamıza Gidiyoruz’ birimi kuruldu.

Sokak Hayvanları İçin Özel Ekip
Kentteki kedi ve köpeklerin trafik kazası sonucu yaralandığını belirten Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, belediyeye haber verildiğinde, yaralı sokak hayvanlarını Veteriner Müdürlüğü bünyesinde kurdukları ‘Yuvamıza Gidiyoruz’ ekibiyle, özel bir ambulans niteliğineki bir araçla aldıklarını ve Büyükşehir Belediyesi Köpek Bakımevi veya Hayvanat Bahçesi’ndeki ilgili hekimlere yetiştirdiklerini söyledi. 2015 yılı içinde trafik kazaları ve çeşitli sebeplerle yaralanan 95 sokak köpeği ve 44 sokak kedisini, tedavileri için acil servise taşıdıklarını ifade eden Çolakbayrakdar, şunları söyledi:
 
"Yaratılan her varlık ilgiye ve yardıma muhtaçtır. Elimizden geldiğince bu bilinçle hareket edip, yaralı sokak hayvanlarını acil servislerine yetiştiriyoruz. Burada her türlü tedavileri, bakımları ve aşıları yapılıyor Vatandaşlarımız bu tür sokak hayvanlarının kazalarını, belediyemizin ’222 70 00’ numaralı telefonuna bildirirlerse, ilgili ekibimiz yaralı hayvanı derhal acil servise götürüp, tedavi ve bakımını yaptıracaktır. Bu konuda vatandaşlarımızdan destek bekliyoruz. İlgili, şefkatli ve duyarlı vatandaşlarımıza da şimdiden teşekkür ediyorum."
Güncelleme Tarihi: 23 Kasım 2015, 16:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER