Sokağa Çıkma Yasağı Protesto Edildi

Şırnak’ta bazı sivil toplum örgütleri Mardin’in Nusaybin İlçesi’nde sokağa çıkma yasağını yürüyüş, oturma eylemi ve basın açıklamasıyla protesto etti.

Sokağa Çıkma Yasağı Protesto Edildi
Mardin’in Nusaybin İlçesi’nde cadde ve sokaklara kazılan hendeklerin kapatılması, barikatların kaldırılması ve PKK’lıları etkisiz hale getirmek için ilan edilen sokağa çıkma yasağı bugün 6’ıncı gününe girdi. Şırnak’ta aralarında HDP, DBP, KESK, Şırnak Üniversitesi Öğrenci Derneği üyelerinin de bulunduğu grup, Nusaybin’deki sokağa çıkma yasağını protesto etti. HDP il binası önünde toplanan protestocular, Cumhuriyet Meydanı’na yürüyüşe geçti. Yürüyüş sırasında, ’Nusaybin direniyor’, ’DAİŞ’leşen devlete karşı Kobani’leşmeye’ yazılı pankart açılıp, sık sık, ’Nusaybin halkı yalnız değildir’, ’Her yer Nusaybin, her yer direniş’ sloganları atıldı.
 
Cumhuriyet Meydanı’nda toplanan protestocular adına konuşan Şırnak Üniversitesi öğrencisi Melek Aytek, "Buradan bütün halkımıza sesleniyoruz. Nusaybin halkının direnişine omuz verin. Yarın sıra bize gelmeden direnişimizi büyütmeliyiz" dedi. Konuşmanın ardından protestocular 1 dakikalık oturma eylemi yaptıktan sonra dağıldı.
Güncelleme Tarihi: 19 Kasım 2015, 15:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER