banner9

'Size Savaş Yaptırmayacağız' Yürüyüşü

Van’ın Başkale İlçesi’nde DBP ve HDP ilçe örgütleri tarafından ’Size savaş yaptırmayacağız’ sloganıyla yürüyüş yapılıp basın açıklaması yapıldı.

'Size Savaş Yaptırmayacağız' Yürüyüşü
 
HDP ilçe binası önünden başlayan yürüyüşe, HDP İlçe Eş Başkanları Daştan Şimşek ve Gülistan Orhan, DBP İlçe Eş Başkanı Senar Yeşilırmak, Belediye Eş Başkanı Aynur Tarhan, belediye meclis üyeleri ve STK temsilcileri katıldı. Esnafın da kepenk kapatığı yürüyüşte, ’Anadolu ve Mezopotamya Halklarının Çocuklarını Sarayın Diktatörlüğü İçin Savaştırmayacağız’ pankartı taşınırken, kalabalık da sık, sık "Savaşa Hayır, Barış Hemen Şimdi" sloganları attı.
 
Yürüyüş Kadir Saruhan Caddesine kadar sürdü. Burada da HDP İlçe Eş Başkanı Daştan Şimşek tarafından basın açıklaması okundu. Şimşek, "Halkın çocukları bir bir toprağa düşerken birilerinin iktidar ve saray hırsı her gün anaları ağlatmaktadır. Bunun yanında ormanlar, köyler, ilçe merkezleri şiddetle yakılıp yıkılmaktadır. Çözüm diyalog ile çözülebilecek bir durumdadır. Kimse savaşmaktan ve silahtan yana tavır koyamaz. Hükümet ülkeyi felakete sürükleyen savaş politikalarından derhal vazgeçmelidir" dedi.
 
Açıklamanın ardından Kadir Saruhan Caddesinde yapılan 5 dakikalık oturma eyleminin ardından kalabalık sessizce dağıldı.
Güncelleme Tarihi: 26 Ağustos 2015, 16:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER