Siyasilerden Operasyona Tepkiler

Koza İpek Holding'e sabah saatlerinde başlayan operasyonla ilgili siyasiler de değerlendirmelerde bulundu. CHP lideri Kılıçdaroğlu, ''Hükümeti bizi dünyaya rezil etmemeye davet ediyorum'' derken MHP Genel Başkanı Bahçeli de ''Bu gidişatın sonu da hayırlı olmayacaktır'' ifadelerini kullandı. İşte o tepkiler...

Siyasilerden Operasyona Tepkiler
CHP LİDERİ KILIÇDAROĞLU: HÜKÜMETİ BİZİ DÜNYAYA REZİL ETMEMEYE DAVET EDİYORUM
 
Kemal Kılıçdaroğlu, medya organlarına yapılan baskına tepki gösterdi. Kılıçdaroğlu, “Baskı devam ediyor dikkatle takip ediyoruz. Medyası susturulan ülkede demokrasiden söz edilemez. Hükümeti bizi dünyaya rezil etmemeye davet ediyorum.” dedi.
 
MHP LİDERİ DEVLET BAHÇELİ: SONU HAYIRLI OLMAYACAK
 
MHP Genel Başkanı DEVLET BAHÇELİ İpek Koza Holding’e yönelik operasyona ilişkin açıklama yaptı.
 
MHP Genel Merkezi’nde adaylık başvurusu yaptığı sırada konu hakkında konuşan Bahçeli şunları söyledi: Basın üzerinde çok büyük baskılar olduğu gibi sermaye grupları üzerinde de büyük tedirginlik yaratacak davranışlar sergilenmektedir. Bunlardan bir kötü örnek bugün gerçekleşmiş oluyor. Bunu tasvip etmem mümkün değil. Bu gidişatın sonu da hayırlı olmayacaktır.
 
CHP'Lİ MAHMUT TANAL: BASINA YÖNELMİŞ OPERASYONLAR SİYASİ
 
CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal da operasyona Twitter'dan tepki gösterdi.
 
Tanal, şunları yazdı:
 
Terör örgütlerine operasyon yapılamıyor.İstihdam yaratan,ülke ekonomisine katkı sunan yatırımcıya operasyon;Girişimci özgürlüğü tehdit ederBasın halkın gözüdür,kulağıdır ve dilidir.Basına operasyon halkın haber hakkı,öğrenme hakkının ihlalidir.İstanbul'da basına yapılan operasyonların yapıldığı alana gidiyorum.Özgür Basını halk adına savunmak insan hakkının gereğidir  Basına yönelmiş operasyonlar tamamen siyasidir;Hukuki değil.Bunu yapanlar hukuk önünde mutlaka hesap vereceklerdir.
 
AB BAKANI KONCA: DOĞRU BULMUYORUM
 
Avrupa Birliği Bakanı Ali Haydar Konca, basın özgürlüğü önündeki engellerin kaldırılması gerektiğini ifade ederek medyaya yönelik operasyonları doğru bulmadıklarını kaydetti.
 
ESKİ SPK BAŞKANI DOĞAN CANSIZLAR: MAKUL ŞÜPHE İLE HAREKET ETTİLER
 
Eski SPK Başkanı Doğan Cansızlar, "Bu olay makul şüphe kavramı da ele alınarak, 'Siz bir terör şirketine destek veriyorsunuz' iddiasıyla baskın yapıldı. Maddi bir kanıtı da gerek yok, makul şüphe ile hareket ettiler. Herhangi bir yardım operasyonu, terör örgütlerine destek şüphesiyle inceleme altına alınabiliyor" dedi.
Güncelleme Tarihi: 01 Eylül 2015, 10:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER