Sivas'ta Çakıroğlu İçin Yürüyüş

Sivas’ta Ülkü Ocakları üyesi yaklaşık bin kişi, İzmir’de üniversite öğrencisi Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nun öldürülmesini protesto yürüyüşü yaptı, ardından gıyabi cenaze namazı kıldı.

Sivas'ta Çakıroğlu İçin Yürüyüş
İzmir Ege Üniversitesi’nde karşıt görüşlü öğrenciler arasında çıkan olaylarda Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nun hayatını kaybetmesi, Sivas’ta Ülkü Ocakları tarafından protesto edildi. Ocak önünde toplanan grup, Çakıroğlu’nun dev fotoğrafı ile Türk bayrakları taşıyarak tarihi Kale Cami’ne yürüdü. ’Burası Türkiye, ya sev ya terk et’, ’Şehidim hakkını helal et bize’ sloganları atarak yürüyen grup için Atatürk Caddesi ve İnönü Bulvarı trafiğe kapatıldı. Yürüyüşe, MHP İl Başkanı Ragıp Özkan ve kentte faaliyet gösteren bazı sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri de katıldı.
 
Grup, Fırat Yılmaz Çakıroğlu için ikindi namazının ardından Kale Cami’nde gıyabi cenaze namazı kıldıktan sonra sloganlar atarak tekrar ocağa döndü. Ükücüler, yürüyüş güzergahları üzerindeki Ak Parti il binasını dönerek, burada da parti aleyhine çeşitli sloganlar attı.
 
Sivas Ülkü Ocakları Başkanı Turan Gazi Yalçındağ yaptığı konuşmada, "Üniversite kampuslarını terör örgütü kamplarına çeviren eli kanlı teröristler, söz konusu üniversiteyi adeta saldırı üssü olarak kullanmaya başlamışlardır. Çözüm adı altında başlatılan yıkım süreci emarelerini göstermeye devam etmektedir. Şımartılan, her türlü küstahlığına göz yumulan bölücü terör örgütü şehirlerde sokaklarda ve okullarda kin kusmayı sürdürmektedir. Devlet erkanına seslenmek istiyoruz, elim saldırıyı gerçekleştirenlerin en ağır şekilde cezalandırılması hükümetin namus borcudur" dedi. Yürüyüş, İstiklal Marşı okunarak ’ülkücü yemini’ edilmesinin ardından olaysız şekilde sona erdi.
 
Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nun öldürülmesi Sivas’ın Suşehri İlçesi’nde de Ülkü Ocakları tarafından protesto edildi.
Güncelleme Tarihi: 22 Şubat 2015, 18:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER