Şırnak'ta Hendekler Kapatıldı

Şırnak Emniyet Müdürlüğü ekipleri PKK’nın gençlik yapılanması Yurtsever Devrimci Gençlik-Hareketi (YDG-H) üyeleri tarafından bazı mahallelerde açılan hendekleri dün akşam kapattı. Yasa dışı göstericiler bazı mahallelerde polise karşı koymaya çalışırken, zaman zaman silah sesleri duyuldu.

Şırnak'ta Hendekler Kapatıldı
Polislerin mahalleye girişini ve gözaltı yapmasını engellemek için örgüt üyeleri tarafından kazılan hendekler tek tek kapatılırken, akrep, kobra tipi zırhlı araçların yanı sıra TOMA’lar da bölgede hazır bulunduruldu. Patlayıcı olma şüphesi üzerineTOMA’yla su sıkılan hendekler kapatılarak yol trafiğe açıldı. Hendeklerin kapatıldığı sırada mahalleden zaman zaman silah sesleri duyuldu.
 
Başta Dicle olmak üzere Vakıfkent ve Yeşilyurt Mahallesi ile Ömer Kabak Meydanı’nda olaylar çıktı. Birçok noktada polise havai fişek ve molotof kokteyli ile saldıran YDG-H’lilere polis, basınçlı su ve biber gazı ile müdahale etti. Mahallelerde zaman zaman silah sesleri duyuldu. Polisin havaya ateş açmasına, mahalledeki kadınlar da tencere çalarak ve zılgıt çekerek karşılık verdi.
 
Dicle Mahallesi’ndeki olaylar sırasında mobese direği, el yapımı bomba ile patlatıldı. Patlamanın etkisiyle çevredeki binaların bir bölümünün camları kırılırken, mobese kamerası kullanılamaz hale geldi. Olaylar gece geç saate kadar devam etti.
Güncelleme Tarihi: 24 Ağustos 2015, 12:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER