Şırnak'ta Hain Saldırı

Şırnak'ta, PKK'lıların zırhlı araca düzenledikleri roketatarlı saldırıda 1 polis memuru şehit oldu, 2 polis de yaralandı.

Şırnak'ta Hain Saldırı
Şırnak'ta 14 Mart'tan beri, kazılan hendekleri kapatmak, barikatları kaldırmak ve PKK'lıları etkisiz hale getirmek için güvenlik güçleri operasyonlarını sürdürüyor. 
 
Bugün kent merkezindeki Vatan Caddesi üzerinden geçen zırhlı polis aracına, PKK'lılar önce roketatarla, ardından da uzun namlulu silahlarla ateş açtı. Saldırıda, araçta bulunan 3 polis memuru yaralandı. Yaralı polisler, olay yerine sevk edilen ambulansla Şırnak Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. 
 
Burada tedaviye alınan polislerden biri, doktorların tüm çabasına karşın kurtarılamayarak şehit oldu. Diğer 2 polis memurunun ise sağlık durumunun iyi olduğu belirtildi. 
 
ŞEHİT POLİS TÖRENLE MEMLEKETİNE UĞURLANDI
 
Hakkari’nin Yüksekova İlçesi’nde PKK’lı teröristlerle çıkan çatışmada şehit olan özel harekat polisi Sinan Kunduracı, Van Jandarma Filo Komutanlığı’nda düzelenen törenle memleketine gönderildi.
 
Törene Van Valisi İbrahim Taşyapan, 6’ncı Hudut Alay Komutanı Albay Ali Yalçın, kurum amirleri, askerler ve polisler katıldı. Tören, şehidin öz geçmişinin okunması ve saygı duruşuyla başladı. İl Müftüsü yadımcısı Faruk Gürbüz’un dua okumasının ardından şehidin Türk Bayrağı’na sarılı tabutu tören mangası tarafından omuzlarda taşınarak uçağa götürüldü.
 
Bu sırada özel hareket polislerinden oluşan bir grup, şehit arkadaşları Sinan Kunduracı’nın tabutunu taşımak için uçağa koştu. Özel Hareket polisleri tabutu bir süre taşıdıktan sonra tekbirler eşliğinde uçağa bıraktı. Şehit özel harekat polisi Sinan Kunduracı askeri uçakla memleketi Aksaray’a gönderildi.

 

Güncelleme Tarihi: 16 Nisan 2016, 22:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER