'Şırnak'a Pozitif Ayrımcılık Yapıldı'

Şırnak Valisi Hasan İpek, Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı’nın, Şırnak’a pozitif ayırımcılık yaparak kente bin 328 öğretmen ataması yaptığını söyledi.

'Şırnak'a Pozitif Ayrımcılık Yapıldı'
Şırnak Valisi Hasan İpek, eğitim- öğretim yılının ikinci yarısının başlaması nedeniyle, Vali Yardımcısı Mustafa Akgül ve Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alagöz’le birlikte, Orhan Uysal Ortaokulu’nda göreve yeni başlayan öğretmenleri ziyaret etti. Vali İpek ve beraberindekiler sınıflarda öğrencilerle sohbet ederek ne olmak istediklerini sordu. Vali Hasan İpek, 4 Ocak 2015’te Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı’nın Şırnak’a yaptığı ziyarette, kentin öğretmen sorununu aktardıklarını ve Bakan Avcı’nın Şırnak’a pozitif ayrımcılık yaparak bin 328 öğretmen atadığını söyledi.
 
Yeni atanan Matematik Öğretmeni Muhammet Yegin de, okuldaki ilk günü nedeniyle heyecanlı olduğunu belirterek şöyle dedi:
 
"Yeni atandım, heyecanlıyım. İlk gün heyecanını sayın valimizle tanıştık. Güzel bir gün oldu bizim için, güzel bir anı oldu bizim için. Yani benim için unutulmayacak. Şırnak da güzel bir yer, beğendiğim bir yer. Öğrenciler de öyle. İnşallah bizim için hayırlı olur. Bu yaz mezun oldum. Şubat 2015 atamasında da atandım, yani bir yarım dönem bekledim."
Güncelleme Tarihi: 09 Şubat 2015, 15:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER