banner51

Şırnak Emniyetinden Örnek Hareket

Şırnak Emniyet Müdürlüğü ve İstanbul Bedensel Engellilerle Dayanışma Derneği koordinesinde gerçekleştirilen ’Engelsiz bir hayat için’ projesi kapsamında, 36 engelli vatandaşa tekerlekli ve akülü sandalye dağıtıldı. Şırnak Valisi Hasan İpek dağıtım töreninde Kürtçe "Allah razı olsun" dedi.

Şırnak Emniyetinden Örnek Hareket
 
Emniyet Müdürlüğü bahçesinde düzenlenen dağıtım töreninde konuşan Şırnak Valisi Hasan İpek, üç ülke ile sınır hattı bulunan Şırnak’ta görev yapmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek şunları söşyedi:
 
"Ülkenin en önemli ilerinden biri olan Şırnak’ta zor şartlarda görev yapan emniyet mensubu kardeşlerim bugün İstanbul’daki derneklerle birlikte güzel bir faaliyete imza attı. Her gece olaylarla anılan bir ilin emniyet mensupları, halk için özel gayretler sarf edip İstanbul’dan derneklerle bir şekilde 36 tekerlekli sandalyeyi size temin etmişler. Bu sandalyelerin tüm engelli vatandaşlarıma hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Halkımızla birlikte iç içe, kol kola yaptığımız bu çalışmaların sonsuza kadar devam edeceğini buradan beyan etmek istiyorum."
 
Vali İpek, engelli vatandaşlara tekerlekli sandalye dağıtarak Kürtçe, "Allah razı olsun" dedi.
 
Tekerlekli sandalye alan vatandaşlardan Vezire Kilim çok memnun olduğunu belirterek, "Yürüseydim bu kadar mutlu olmazdım. Bizi çok duygulandırdınız, bu bize çok lazımdı" diye konuştu.
Güncelleme Tarihi: 13 Şubat 2014, 14:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER