banner51

Sınırda Yağmur Sessizliği

Suriye’nin Kobani kentinde IŞİD militanları ile YPG güçleri arasında devam eden çatışmalar, 32’nci günde yağan yağmur sonrası yerini sessizliğe bıraktı. Yağmurla sınıra sessizlik hakim olurken, ABD öncülüğündeki koalisyon uçaklarının IŞİD mevzilerini vurduğu Kobani’de, çatışmalar aralıklarla devam ediyor.

Sınırda Yağmur Sessizliği
Şanlıurfa’nın Suruç ilçesinin Mürşitpınar Mahallesi’nin karşısında bulunan Suriye’nin Kobani kentinde IŞİD ile PYD’nin silahlı kanadı YPG güçleri arasındaki çatışmalar devam ediyor. ABD öncülüğündeki koalisyon uçakları ise son günlerde sık aralıklarla Kobani’deki IŞİD mevzilerini savaş uçaklarıyla vuruyor. Yağmurun yağmasıyla sabah saatlerinden itibaren sessizliğin hakim olduğu Kobani’de ise IŞİD’in top atışlarıyla ilçedeki 3 hastaneyi hedef almasının ardından doktor ve ilaç sıkıntısının yaşandığı öğrenildi.
 
Kobani’de yaşanan çatışmalar dolayısıyla 2’nci Hudut Alay Komutanlığı’na bağlı birliklerden çıkan çok sayıda zırhlı araç, tank, obüs ve hava savunma sistemleri konuşlandırıldıkları Suriye’yi gören hakim tepelerde bekleyişini sürdürüyor. Kobani’deki çatışmaları ve yakınlarını merak edenler ise sınır hattındaki yüksek noktalarda gelişmeleri izliyor.
 
Daha önce binlerce Suriyelinin geçiş yaptığı Yumurtalık bölgesinde ise bin civarında Suriyeliler’e ait araçlar etrafı hendeklere çevrili olan otoparkta muafaza ediliyor. Aynı bölgede çok sayıda aracın ise yer olmadığı için sınırın Suriye tarafında beklediği görüldü.
 
Güncelleme Tarihi: 16 Ekim 2014, 13:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER