banner9

Silvan'da Okullarda Onarım Başladı

Diyarbakır’ın Silvan İlçesi’nde 12 gün uygulanan sokağa çıkma yasağı sırasında hasar gören okullarda bakım ve onarım çalışmaları başlatıldı. Onarıma alınan okullarda bir yandan eğitim-öğretim devam ederken, diğer yandan ise bakım ve onarım çalışmaları yapılıyor.

Silvan'da Okullarda Onarım Başladı
Silvan İlçesi’ndeki Mescit, Tekel ve Konak mahallelerindeki sokağa çıkma yasağı sırasında havan, roket ve mermilerin isabet ettiği okullarda oluşan tahribatlar onarılmaya başlandı. Mescit Mahallesi’nde bulunan Anadolu Kız İmam Hatip Lisesi, Hasuni Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Sağlık Meslek Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi, Tekel Mahallesi’nde bulunan Fevzi Çakmak İlköğretim Okulu, Fevzi Çakmak Orta Okulu’nda başlatılan bakım onarım çalışmaları devam ediyor. Okulların çatı, boya ve badana çalışmaları devam ederken, diğer yandan eğitim- öğretim aksamadan devem ediyor.
 
Çocukların bozulan psikolojisi, okul yönetimi ve rehber öğretmenlerin destekleriyle düzeltilmeye çalışılıyor. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri, hafta sonu düzenledikleri ders telafi programlarına yoğun bir katılımın olduğunu, okullarda devam eden onarım çalışmalarının 15 gün sonra tamamlanacağını belirtti.
Güncelleme Tarihi: 02 Aralık 2015, 12:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER