banner51

Silopi'de Kobani Protestosunda Olay

Şırnak’ın Silopi İlçesi’nde IŞİD’in saldırıları altında bulunan Kobani’ye destek vermek için DBP’nin düzenlediği yürüyüşün ardından bir grup, polise molotof kokteylleri ve taşla saldırdı. Polis, gruba gaz bombası ve basınçlı su ile müdahale etti.

Silopi'de Kobani Protestosunda Olay
Silopi’de DBP’liler IŞİD’in saldırdığı Kobani’ye destek vermek için bugün öğle saatlerinde yürüyüş düzenledi. Olaysız biten yürüyüşün ardından bölgede önlem alan polislere bir grup molotof kokteyli ve taşlı saldırıda bulundu. Atılan molotof kokteyllerinin isabet ettiği bir zırhlı polis aracı alev aldı. Alevlere TOMA ile müdahale edildi. Polis ile göstericiler arasındaki olaylar sırasında atılan gaz nedeniyle çevredeki vatandaşlar zor anlar yaşadı, çevre esnafı da kepenkleri kapattı.
 
Göstericiler, daha sonra ara sokaklardan Habur Sınır Kapısı’na giden İpekyolu’nu barikatlarla trafiğe kapatmaya çalıştı. Polis, İpekyolu’na çıkarak göstericilerin yolu kapatmasını engelledi. Polisin gaz ve basınçlı suyla müdahale ettiği göstericiler ara sokaklara kaçtı. Olaylar ara sokaklarda bir süre devam etti.
Güncelleme Tarihi: 02 Aralık 2014, 16:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER