banner51

Silahlı Suç Örgütü Şüphelileri Adliyede

Antalya, Isparta ve Diyarbakır’da gerçekleştirilen eş zamanlı operasyonlarda, silahlı suç örgütü üyesi oldukları iddiasıyla 60 kişi gözaltına alındı. 25 kişi emniyetteki ifadelerinin ardından serbest bırakılırken, 35 şüpheli bu sabah adliyeye sevk edildi. Şüpheliler ’nitelikli yağma, dolandırıcılık ve tefecilik’ olaylarına karışmakla suçlanıyor.

Silahlı Suç Örgütü Şüphelileri Adliyede
Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlileri, 6 ay önce silahlı suç örgütünü teknik ve fiziki takibe aldı. Elebaşılığınıi İ.H.P.’nin yaptığı çetenin, oto alım satımı adı altında tefecilik yaptığı, borcunu zamanında ödeyemeyen kişilerin mal varlıklarını baskı ve tehdit kullanmak suretiyle ’nitelikli yağma’ yoluyla ellerinden aldığı, suç örgütü aleyhine ifade veren müştekiler üzerinde baskı ve tehdit uygulayarak ifadelerini geri almalarını sağladığı belirlendi. Örgütün 7 nitelikli yağma, 2 nitelikli dolandırıcılık, 3 tefecilik, genel güvenliğin tehlikeye sokulması ve mala zarar vermeyle sonuçlanan silahlı çatışma olmak üzere 13 eylemi tespit edildi.
 
Geçen pazartesi sabahı 350 polisin katılımıyla Antalya, Isparta ve Diyarbakır’da düzenlenen opperasyonlarda, 60 şüpheli gözaltına alındı. Şüphelilere ait olduğu tespit edilen 1 avukatlık bürosu, 30 ikamet, 1 villa, 1 oto galeri, 3 tekne (yat), 1 muhasebe bürosu, 1 hal komisyon dükkanı olmak üzere toplam 38 ayrı adreste ve araçlarda yapılan aramalarda, değişik çap ve markalara ait 8 tabanca, 1 av tüfeği, tabancalara ait 10 şarjör ve 128 adet değişik çap ve marka fişek, 1 muşta, 36.3 gram esrar maddesi, 1 gr kokain maddesi ile çok miktarda doküman, çek, senet, tapu, araç satış sözleşmesi, vekâletname ele geçirildi.
 
Bilgisine başvurulan şüphelilerden 25’i serbest bırakıldı. Poliste 4 gün sorgulanan 35 şüpheli, bugün sabah saatlerinde adliyeye sevk edildi.
Güncelleme Tarihi: 05 Aralık 2014, 13:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER