Siirt'te okula el bombası atıldı

Siirt'te şaka gibi bir olay meydana geldi. Aracına bomba bağlandığını fark eden kişinin bombaya tekme atarak uzaklaştırmak istedi. Bir okulun bahçesine isabet eden el bombası, bahçe duvarına çarpıp yere düştü. Şans eseri patlamayan bomba, polis tarafından etkisiz hale getirildi.

Öğrencilerin okula girdiği saat 08.00 sıralarında caddeden geçen Ankara plakalı bir otomobilin içinden, okul bahçesine doğru bir el bombası atıldı. Emniyet Müdürlüğü'nden alınan bilgiye göre, uyuşturucu suçlarından sabıkalı bir kişi sabah saatlerinde aracına bomba bağlandığını fark etti. Panikle arabadan inen şahıs, bombaya tekme attı. Tekmenin şiddetiyle, okulun duvarına isabet eden bomba şans eseri patlamadı.   

Bombanın atıldığını gören bir vatandaşın haber vermesi üzerine, olay yerine çok sayıda polis gelerek çevre önlemi alındı.

Bomba uzmanı polisler, el bombasını, öğrencilerin okul pencerelerinden heyecanlı bakışları arasında etkisiz hale getirildi. Terör saldırısı olmayan olayda polis, görgü tanıklarının ifadesine başvururken, kimliği açıklanmayan şahıs yakalandı.  

Güncelleme Tarihi: 04 Nisan 2012, 13:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER