Sigara Sevkıyatına Polisten Suçüstü

Ankara'da bir kargo şirketine ait kamyonetin gizli bölmesine sakladıkları 1388 karton kaçak sigarayı başka bir araca sevk eden şüpheliler polisin operasyonuyla yakalandı.

Sigara Sevkıyatına Polisten Suçüstü
 
Batıkent Çakırlar mevkii otoban girişinde devriye görevi yapan asayiş ekibi bir kargo şirketine ait olan kamyondan, başka bir kamyonete birşeyler yüklendiğini fark etti. Araçlara yaklaşan polis ekibi, şahısların hareketlerinden ve çelişkili ifadelerinden şüphelendikleri 4 kişiyi gözaltına alarak olay yerine takviye ekip istedi. Savcılıktan alınan arama kararı sonrası polis ekipleri araçlarda arama yaptı. Yapılan ince aramada kargo şirketine ait kamyonetin zula tabir edilen bölmesinde farklı markalarda 1388 karton kaçak sigara ele geçirdi.
 
SİGARALAR VAN’DAN ANKARA’YA GETİRİLDİ
 
Yapılan incelemede yüzlerce karton kaçak sigaranın kargo şirketine ait kamyon ile Van’dan getirildiği tespit edildi.
 
Kaçak sigara sevkiyatı yapan şahısların, yükleme sırasında polislerin dikkati sayesinde yakalanmasını değerlendiren Emniyet yetkilisi, "Arkadaşlara dikkatlerinden ötürü teşekkür ediyorum. Ankara’nın göbeğinde büyük bir kaçakçılığı önlediniz. Arkadaşlarımızın dikkati sayesinde bu kaçak sigaralar temin edildi. Bütün arkadaşlarımı tebrik ediyor hepinizi alnınızdan öpüyorum" dedi.
 
Kaçak sigara sevkiyatında kullanılan biri kargo şirketine ait kamyonet olmak üzere 2 araç, emniyetin otoparkına götürüldü. Olayla ilgili gözaltına alınan 4 şüpheli, Asayiş Ekipleri tarafından Kaçakçılık Şube Müdürlüğü ekiplerine teslim edildi.
Güncelleme Tarihi: 04 Ekim 2014, 11:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER