Sıfır Otomobil Fiyatına Güvercin

Tekirdağ’ın Çorlu İlçesi’nde oturan Okan Günler, geçen yıl Antalya’da düzenlenen Şebap güvercinleri arasında düzenlenen yarışmada birinci olan ve 40 bin liraya satın aldığı ‘piton’ adlı güvercine 50 bin lira değer biçildiğini söyledi.

Sıfır Otomobil Fiyatına Güvercin
Çorlu İlçesi’nde Evcil Kanatlı Hayvanlar Sevenler ve Koruyanlar Derneği üyesi Okan Günler, geçen yıl izlemek için gittiği Antalya Şebap güvercinleri yarışmasında birinci olan güvercini 40 bin liraya satın aldığını söyledi. Geçen ay düzenlenen aynı yarışmada güvercinin miski cinsi güvercinler arasında yeniden birinci olduğunu kaydeden Günler, fiyatının 50 bin liraya yükseldiğini anlattı.
 
Anavatanı Şanlıurfa olarak bilinen ve ortalama 16 yıl yaşadığı belirtilen Şebap cinsi güvercinine Piton adını verdiği ve satması için kendisine sıfır otomobil fiyatı kadar teklifler geldiğini ifade eden Günler, “Piton, Şebap kuşudur. Miski kategorisinde birçok Türkiye birinciliği bulunuyor. Dört yaşında olan Piton’u ben de şampiyon olduktan 40 bin lira vererek aldım. Bunların en büyük özelliği mankenlik statüsü gibi düşünün, desenleri, gözleri, duruşları ile değerlendiriliyor. Türkiye’nin birçok ilinden teklifler var. En son bir güvercinsever tarafından 50 bin lira teklif geldi. Gelen bu teklifleri değerlendiriyorum” diye konuştu.
Güncelleme Tarihi: 12 Şubat 2015, 15:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER