banner51

Şifa Üniversitesi Rektörü Hakkında Flaş Karar

İzmir’de, SGK’ya ait Buca’daki tarihi De Jong Köşkü’nün de içinde bulunduğu 45 dönümlük araziyi, cemaate yakın olduğu öne sürülen Şifa Üniversitesi’ne evrakta sahtecilik yapıp 49 yıllığına kiraladıkları gerekçesiyle düzenlenen operasyonda tutuklanan Şifa Üniversitesi Rektörü Prof. M.A., tahliye edildi. Operasyon kapsamında Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı eski Müsteşarı F.A., SGK İl Müdürü E.B., N.Ö. ve A.K. da tutuklanmıştı.

Şifa Üniversitesi Rektörü Hakkında Flaş Karar
 
İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yürüttüğü soruşturma sonrasında geçen Mart ayında yapılan peşpeşe iki operasyonda, SGK İl Müdürü E.B., İl Eski Müdürü M.K., Şifa Üniversitesi Rektörü Prof. M.A. ile eski Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Müsteşarı F.A.’nın da aralarında bulunduğu 9 kişiyi gözaltına alındı. Zanlıların, sık sık tartışma konusu olan SGK’ya ait Buca’daki tarihi De Jong Köşkü’nün de içinde bulunduğu 45 dönümlük araziyi, cemaate yakın olduğu öne sürülen Şifa Üniversitesi’ne 2013 yılında evrakta sahtecilik yapıp usulsüz yöntemlerle 49 yıllığına kiraladıkları ileri sürüldü. SİT kapsamındaki tarihi köşkün yanına Şifa Üniversitesi tarafından yapılan hastane hizmete girmiş, ancak burası YÖK’ün geçen şubat ayında verdiği izni iptal etmesinin ardından, Şifa ve Başkent üniversitelerinin diğer hastane ve sağlık merkezleriyle birlikte kapatılmıştı. Evrakta sahtecilik, görevi kötüye kullanma, SGK’ya ait binaları değerinin altında göstererek satmak, bilerek ve isteyerek FETÖ/PDY’ye yardım etmek suçlarından adliyeye gönderilen 9 zanlıdan, Şifa Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. M.A., Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı eski Müsteşarı  F.A., SGK İl Müdürü E.B., N.Ö. ve A.K, geçen 10 Mart tarihinde tutuklandı.
 
İTİRAZ ÜZERİNE TAHLİYE EDİLDİ
 
Tutuklu sanıklardan Şifa Üniversitesi Rektörü için yapılan itirazı görüşen mahkeme kararını açıkladı ve tahliye kararı verdi. Tahliye haberinin, cemaate yakınlığıyla bilinen birçok sosyal medya hesabından da paylaşıldığı görüldü.
Güncelleme Tarihi: 29 Nisan 2016, 09:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER