Şiddetten Kaçan Kadına Polis Koruması

İzmit’te, nikahsız yaşadığı 39 yaşındaki Ufuk K.’dan şiddet gördüğü için iki çocuğunu da alıp Zonguldak’a kaçan 37 yaşındaki Gülcan K., ölüm tehditleri alınca polise sığındı. Yediği dayaktan gözleri moraran Gülcan K.’ya polis koruma verildi.

Şiddetten Kaçan Kadına Polis Koruması
 
Zonguldak’ın Devrek İlçesi’nde eşinden ayrılan Gülcan K., 17 yaşındaki kızını da alıp İzmitli Ufuk K. ile birlikte yaşamaya başladı. Bu birliktelikten 1 yaşında bebeği olan Gülcan K., Ufuk K.’dan şiddet gördü. İddiaya göre Ufuk K.’nın önceki gün dövdüğü ve gözünü morarttığı Gülcan K., çocuklarını da alıp Zonguldak’ın Devrek İlçesi’nde bir yakının yanına geldi.
 
Kendisini arayıp ölümle tehdit eden Ufuk K.’nın peşinden geldiğini ileri süren Gülcan K. , bebeğini ve kızını da alıp taksi ile Zonguldak’a kaçtı. Gülcan K., yolda kardeşini arayıp yardım istedi. Kardeşi de polise haber verdi. Kent girişinde taksiyi durduran polis Gülcan K.’yi koruma altına alıp karakola götürdü.
 
Yediği dayak nedeniyle iki gözünde de şişlik ve morluk oluşan Gülcan K.’nın hastanede yapılan muayenesinde vücudunun çeşitli yerlerinde de dayak izlerine rastlandı. Gülcan K., polisteki ifadesinde 2 yıldır birlikte yaşadığı Ufuk K.’nın, ayrı yaşadığı Devrek’teki eşinden boşanmayı kabul etmemesi nedeniyle kendisini dövdüğünü söyledi. Gülcan K., "Kaçıp Devrek’e geldim. Telefonla arayıp beni ve ayrı yaşadığım eşimi öldüreceğini söyledi. Çok korktum" dedi.
 
Zonguldak’ta bir yakınının yanına yerleştirilen Gülcan K.’ye polis koruması verildi. Hakkında ’Kasten yaralama’ suçlamasıyla soruşturma başlatılan Ufuk K.’nın yakalanması için çalışma başlatıldı.
Güncelleme Tarihi: 18 Şubat 2015, 14:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER