Şiddetli Yağmur Yaşamı Olumsuz Etkiledi

Antalya’da öğleden sonra başlayan şiddetli yağış cadde ve sokaklarda su birikintilerine neden oldu, araçlar yolda kaldı, ağaçlar devrildi.

Şiddetli Yağmur Yaşamı Olumsuz Etkiledi
 
Antalya’da öğleden sonra etkili olan şiddetli yağmur yaklaşık yarım saat sürdü. Etkili yağış nedeniyle cadde ve sokaklarda su birikintileri oluştu. Su birikintileri nedeniyle araçlar ilerlemekte güçlük yaşadı. Bazı noktalarda trafik kilitlendi. Yolda kalan araçlar, çekici yardımıyla otoparklara götürüldü. Yağışın yanı sıra etkili olan rüzgar nedeniyle de ağaçlar devrildi. Belediye ekipleri devrilen ağaçları keserek yoldan kaldırdı. Yağmura hazırlıksız yakalanan kent sakinleri ise yürümekte güçlük çekti. Yanlarında yağmurluk ve şemsiye bulunmayan Antalyalılar, çareyi kapalı yerlere sığınmakta buldu. Yağmur nedeniyle hafif raylı sistem seferleri de yapılamadı.
 
4 İL İÇİN UYARI
 
Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışların yarın ve cuma günleri Antalya’nın yanı sıra, Isparta, Burdur ve Muğla’da etkili olacağı, olası olumsuzluklara karşı (Ani sel, su baskını, yıldırım, hortum, çatı uçması, ağaçların devrilmesi) ilgililerin ve yetkililerin tedbirli olması gerektiği kaydedildi.
 
 
Güncelleme Tarihi: 21 Ekim 2015, 17:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER