Şiddete Karşı Yürüdüler

Kayseri Halk Sağlığı Müdürü Dr. Yunus Karadağ, her ay tekrarladıkları sağlıklı yaşam yürüyüşünü bu ay kadın sağlık çalışanlarına şiddete dikkat çekmek amacıyla düzenlediklerini belirtti.

Şiddete Karşı Yürüdüler
 
Halk Sağlığı Müdürlüğü, düzenli olarak gerçekleştirdiği obeziteye ve sağlığa dikkat çekmek amacıyla düzenledikleri sağlıklı yaşam yürüyüşünde, bu ay kadın sağlık çalışanlarına şiddete dikkat çekildi. İnönü Parkı’nda düzenlenen yürüyüş öncesi konuşan Halk Sağlığı Müdürü Dr. Yunus Karadağ, Sağlık Bakanlığı’nın talimatıyla bu ay ki yürüyüşü ’8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ düzenlendiğini belirtti. Sağlık çalışanlarına da şiddetin her geçen gün arttığına vurgu yapan Karadağ şöyle dedi;
 
"Sağlık çalışanlarına, özellikle bayan sağlık çalışanlarına yönelik şiddeti protesto etmek ve vurgulamak amacıyla bu yürüyüşü yapıyoruz. Bu kapsamda da bir farkındalık oluşturmak istiyoruz. Sağlık çalışanlarına yapılan her türlü şiddete karşı çıkıyoruz. Sağlık çalışanları, özveriyle insan üstü bir güç göstererek sağlık hizmeti vermeye çalışıyor. Özellikle, son günlerde sağlık çalışanlarına yapılan şiddet üzüyor. Bayan ise daha çok üzüyor."
 
Konuşmanın ardından Halk Sağlığı Müdürlüğü çalışanları, eşleri ve çocuklarıyla yürüyüş yaptı.
Güncelleme Tarihi: 08 Mart 2015, 15:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER