banner51

Şiddete 'Dur' Eylemi

Muğla’nın Marmaris İlçesi’ndeki Vardiya Bizde Platformu üyeleri, ’Sessiz çığlık’ adını verdikleri eylemlerine bir yenisini eklerken, vahşice işlenen cinayetlere ve kadına şiddete ’dur’ demek için seferber olunmasını bildirdi.

Şiddete 'Dur' Eylemi
Ankara, İzmir, İstanbul, Bursa, Gölcük, Eskişehir ve Antalya ile eş zamanlı olarak Marmaris’te düzenlenen eylemde, Kordon Caddesi’ndeki Atatürk Anıtı önünde saat 13.00’te toplanan Vardiya Bizde Platformu üyeleri, ’Sessiz çığlık’ adı ile 125’inci kez bir araya geldi. ’Ülkesiyle ve milletiyle vatan bütündür parçalanamaz’ yazılı pankart açan grup, ’Özgecan katili erkek egemen katilidir’, ’Yargı bağımsız olmalı ki adalet olsun’ ve Özgecan Aslan fotoğraflarının bulunduğu dövizler taşıdı. 50 kişilik grup, Atatürk ve şehitler adına bir dakika saygı duruşunda bulunup, İstiklal Marşı okudu.
 
CANİLER DURDURULMALI, FAİLİ MEÇHUL CİNAYETLER AYDINLANMALI
 
Türkiye Emekli Subaylar Derneği (TESUD) ve Vardiya Bizde Platformu Marmaris üyesi emekli Deniz Subay Ali İhsan Kadayıfçı, grup adına basın açıklaması yaptı. Adalet için 125’inci kez ’Sessiz çığlık’ adı altında toplandıklarını belirten Kadayıfçı, "Kadınlarımız ve kızlarımıza yapılan hunharca hareketlerin artık son bulmasını temenni ediyorum. Özgecan kardeşimize Allah’tan rahmet duluyoruz. Mekanı cennet olsun. 17 Şubat 1993 yılında Emekli Orgeneral Eşref Bitlis uçağı düşmek suretiyle gladyo tarafından şehit edildi. Kendisini rahmetle anmaktayız. Kendisi ABD ile PKK’nın işbirliğini ispat için çalışırken ne yazık ki gladyo tarafından şehit edildi. Uzun zaman geçmesine rağmen halen katilleri bulunamadı. Dün, Ege Üniversitesi’nde Fırat Çakıroğlu kardeşimiz PKK’lılar tarafından öldürüldü. Kendisini rahmetle anıyoruz. Herkes şunu bilsin Türkiye Cumhuriyet milleti ile parçalanmaz bir bütündür. Bu bütünlüğü bozmaya çalışan eller mutlaka kırılacaktır" dedi.
 
Konuşma sonrası andımız ve Bursa Nutku okundu. Grup, haftaya aynı gün tekrar aynı saatte toplanmak üzere sessizce dağıldı.
Güncelleme Tarihi: 21 Şubat 2015, 18:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER