'Şiddet Uygulamadım'

Mersin’de öldürülen Özgecan Aslan’ın ardından lise öğrencilerinin yaptığı eylemde şiddet görüntüleri ile sosyal medyaya yansıyan Şevket Pozcu Anadolu Lisesi Müdürü Hakan Çelik "Şiddet uygulamadım, yanlış anlaşıldım" dedi.

'Şiddet Uygulamadım'
Sosyal medyada paylaşılan videoda okul bahçesinde Özgecan ile ilgili eylem yaparak sloganlar atan ve derslere girmeyen öğrencileri sağa sola kovalayan Müdür Çelik, eğitimci bir baba olarak çok üzüldüğünü söyledi. Pazartesi günü öğrencilerin Özgecan için toplanarak kınadıklarını dile getiren Müdür Hakan Çelik, şunları söyledi:
 
"Sabahçı grubu sokağa bırakmadık, bahçede toplandılar. Yaklaşık 1 saatte aşkın tepkilerini ortaya koydular. Öğleden sonraki grup da aynı şekilde tepkilerini ortaya koydu. Ama 1 saate aşkın süre sonra zil çalmıştı. Ben de kendilerine ’Çocuklarım artık sınıfa gidelim’ dedim. Oradaki grubu dağıtmak amacıyla ’Sınıflarınıza gidin, dersimizi yapalım’ dedik. Yani eylem sabahtan akşama kadar devam eder mi? Onları sınıflara gitmeleri yönünde dağıtmak amacıyla çaba gösterdim. Kesinlikle görüntülerde de gayet açık dövme yok."
 
Güncelleme Tarihi: 18 Şubat 2015, 15:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER