Sidar'ın Futbol Aşkı

Hakkari’nin Geçitli Köyü’nde ailesiyle birlikte tek göz bir evde yaşayan 16 yaşındaki Sidar Demirci, PTT 1. Lig takımlarından Altınordu Futbol Kulübü tarafından İzmir’de ağırlandı.

Sidar'ın Futbol Aşkı
Bir televizyondaki ’Tutkumuz Futbol’ programına çıkan Hakkarili futbol tutkunu Sidar Demirci, Altınordu Külübü yöneticilerinin dikkatini çekti. İzmir’e davet edilen Sidar Demirci, kulübün U16 takımıyla antrenmana çıktı, futbolcularla arkadaşlık, İzmir’in turistik ve tarihi yerlerini gezdi.
 
Sabahları kalkıp hayvanları otlatmaya götürüp getirmekten ibaret olan hayatının futbol sayesinde değiştiğini söyleyen Sidar Demirci, "Bizim oralarda kışlar serttir. Ama bu bizi dayanıklı yapar. Futbol da dayanıklılık ister. Futbol benim en büyük sevdam. Hakkari dışına çıkmayan, deniz görmeyen bir çocuk olarak bu sevdanın peşinden İstanbul’a kadar gittim. Şimdi de Altınordu sayesinde İzmir’deyim. Hakkarili bir çocuğun sesini duyan ve hayatını değiştiren herkese teşekkür ederim" dedi.
 
SİDAR HEPİMİZE DERSLER VERDİ
 
Altınordu Kulübü Başkanı Seyit Mehmet Özkan, Sidar Demir’i ağırlamaktan büyük mutluluk duyduklarını söyledi. Yüzlerce kilometre uzaktan ve yokluğun içinden gelen Sidar’i üç gün de olsa İzmir’de ağırladıklarını belirten Özkan, "Her şeyden önce çocuklarımız, Sidar sayesinde sahip olduklarının farkına vardı. Bana göre herkes, yıllar boyunca sürecek bir eğitimi bu üç günde aldı. Sidar’ın buradaki eğitimle futbolcu olup olmaması önemli değil. Sidar okuyacak, üniversite eğitimi alacak ve bir gün gelecek burada yaşadıkları onun da hayatının yönünü değiştirecek" dedi.
Güncelleme Tarihi: 12 Şubat 2015, 14:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER