banner51

Sevgiliye Çıplak Fotoğrafla Şantaj

Adana’da yaşayan 22 yaşındaki V.T., sosyal paylaşım sitesinde tanıştığı 23 yaşındaki kız arkadaşı E.A.’yı otele götürüp, çıplak fotoğraflarını çekerek şantaj yaptığı iddiası ile tutuklandı.

Sevgiliye Çıplak Fotoğrafla Şantaj
Olay, 10 Aralık’ta ayında meydana geldi. İddiaya göre, İstanbul’da özel bir firmada yönetici asistanı olarak çalışan E.A., 4 ay önce sosyal paylaşım sitesinde V.T. ile tanıştı. Site üzerinden bir süre yazışan ve daha sonra telefonla görüşmeye başlayan ikili arasında duygusal yakınlaşma oldu. Bu yakınlaşmanın ardından genç kız E.A., memleketi Adana’ya geldi.
 
OTELDE BULUŞTULAR
 
Burada zaman zaman görüşen ve birlikte olan E.A. ve V.T., yine Adana’da bir otelde buluştu. E.A. ile birlikte olduktan sonra genç kızı döven V.T., 5 bin lira istedi. V.T. parasının olmadığını söyleyen kız arkadaşının ellerini bağlayıp çıplak fotoğraflarını çekerek internete yayınlamakla tehdit etti. V.T.’nin bu tehdidi üzerine E.A., bir yakınını arayıp acil 5 bin liraya ihtiyacı olduğunu ve parayı teslim etmesi gereken adresi verdi. E.A.’nın arkadaşı, 5 bin lirayı istenilen adrese getirerek V.T.’nin arkadaşı 20 yaşındaki F.K.’ye teslim etti. F.K.’nın parayı aldığını telefonla öğrenen V.T., E.A.’yı serbest bıraktı. Darp edilen E.A. hastaneye giderek olayı polisine anlattı.
 
FOTOĞRAFLARIMI ÇEKİP TEHDİT ETTİ
 
Gasp Büro Amirliği ekipleri, V.T. ve F.K.’yı kısa sürede yakaladı. V.T.’nin aldığı paralar da sahibine geri verildi. E.A.’nın ifadesinde, "Facebook’tan tanıştık ve birlikte olduk. Otelde benden para istedi. Yok deyince dövdü, daha sonra sandalyeye oturtup ellerimi bağladı. Çırılçıplak fotoğraflarımı çekti. Fotoğrafları internete koyup beni rezil etmekle tehdit etti. Ben de bir yakınımı arayıp zor durumda olduğumu 5 bin lira getirmesini istedim. Parayı alınca beni serbest bıraktı" dediği öğrenildi.
 
Emniyetteki sorgusunun ardından ’kişiyi hürriyetinden yoksun kılma ve yağma’ suçundan adliyeye sevk edilen V.T., tutuklanırken, arkadaşı F.K. ise ifadesinin ardından serbest bırakıldı.
Güncelleme Tarihi: 13 Aralık 2014, 12:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER