Sevdiği Kızla Evlenemeyince Pompalı Tüfekle Evi Bastı

Mersin’de 29 yaşındaki Koray Süren, sevdiği ancak, kendisine verilmeyen kızın oturduğu evi pompalı tüfekle bastı. Aile fertleri, itfaiye merdiveniyle balkondan çıkartıldıktan sonra polisin düzenlediği operasyonda, Süren etkisiz hale getirildi.

Sevdiği Kızla Evlenemeyince Pompalı Tüfekle Evi Bastı
İşsiz Koray Süren, evlenmek için sevdiği R.T.’yi ailesinden istetti. Ancak olumsuz yanıt aldı. Süren, pompalı tüfekle saat 09.00 sıralarında merkez Yenişehir İlçesi’ndeki Celal Bey Apartmanı’nın 4’üncü katında oturan ailenin evine gitti. Koray Süren’e kapıyı açmayan aile fertleri polisten yardım istedi. İhbar üzerine bölgeye çok sayıda ekip sevk edildi. Geniş güvenlik önlemlerinin alındığı apartmana daha sonra özel harekat polisleri gönderildi. Süren’i etkisiz hale getirmek için çalışma başlatan ekipler, ilk olarak itfaiyenin merdiveni ile R.T., annesi Sultan ve iki kız kardeşini balkondan alıp aşağıya indirdi. Aile fertlerinin can güvenliğinin sağlanmasının ardından özel hareket polisleri apartmana operasyon düzenledi ve Koray Süren’i pompalı tüfekle birlikte etkisiz hale getirdi. Apartmandan çıkarılırken ’Namus, sadece namus’ diye bağıran Koray Süren, gözaltına alındı.
 
"KIZ İSTEMİYOR"
 
Aile fertleri sağlık kontrolü için hastaneye götürüldü. Daha sonra ifade vermek için emniyete giden anne Sultan T. "Kızı istiyordu vermedik, bunu yaptı. Tehdit ediyordu. En sonunda kapıya dayandı. Kızım istemiyor" diye konuştu. Ailenin, Koray Süren’den şikayetçi olduğu belirtildi.
Güncelleme Tarihi: 09 Mart 2015, 13:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER