Sessiz Mutluluk

Denizli’de bir süre önce tanışıp birbirlerine aşık olan işitme engelli Gökçe Keskin ile Serpil Nur Kılınç davul zurna eşliğinde yapılan mahalle düğünü ile evlendi. İşitme engelli çift çalınan müziği duymasa da yuva kurmanın mutluluğuyla dans etti.

Sessiz Mutluluk
 
Liseden mezun olduktan sonra iş aramaya başlayan 20 yaşındaki işitme engelli Serpil Nur Kılınç, sanal ortamda bir arkadaşının aracılığı ile kendisi gibi işitme engelli olan 24 yaşındaki işçi Gökçe Keskin ile tanıştı. Arkadaşlıkları kısa sürede aşka dönüşen gençler, evlenmeye karar verdi. Ailelerin de onayını alan işitme engelli çift, davullu zurnalı mahalle düğünü ile hayatını birleştirdi.
 
İşitme engelli gelin ve damat düğün boyunca müziğin sesini duymasalar da davetliler ve aileleri ile birlikte dans etti. İlk dansı alkışlar arasında yapan genç çiftin mutlulukları gözlerinden okundu. Serpil ve Gökçe Keskin, düğünün sonunda hediyeleri ve tebrikleri kabul etti.
 
İşitme engelli olmalarına rağmen hayata küsmediklerini işaret diliyle söyleyen gelin Serpil Nur Kılınç, "Biz birbirimizi sevdik ve evlenmeye karar verdik. Sade bir düğün yapmayı düşünüyorduk ancak ailelerimiz ve dostlarımız için müzikli bir düğün yapalım dedik. Aile ve dostlarımızla mutluluğumuzu paylaştık. Bizim gibi işitme engellilere tavsiyemiz; mutluluklarını ertelemesinler. İçlerinden geldikleri gibi davransınlar" dedi.
Güncelleme Tarihi: 04 Ekim 2014, 10:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER