banner51

'Sessiz Çığlık' 116'ncı Eyleminde

Antalya’da Vardiya Bizde Platformu’nun düzenlediği 116’ncı ’Sessiz Çığlık’ eylemi gerçekleştirildi.

'Sessiz Çığlık' 116'ncı Eyleminde
Kışlahan Meydanı’ndaki eylem yaklaşık 1 saat sürdü. Saat 13.00’te İstanbul, Ankara, İzmir, Gölcük, Bursa ve Marmaris’le eş zamanlı olarak başlayan eyleme Antalya’da yaklaşık 50 kişi katıldı. Eylem sırasında marş söylendi, slogan atıldı. ’Vardiya Bizde Platformu’ adına konuşan Emekli Albay Mehmet Ali Akay, Balyoz, Ergenekon, Poyrazköy, Askeri Casusluk, Oda TV, Şike, Gizli Belge, OYAK Güvenlik, Zirve Yayınevi ve 28 Şubat gibi davaların hukukla ilgisinin bulunmadığını, bunların siyasi davalar olduğunu savundu.
 
Emekli Albay Akay, ’Kumpas davaları’ olarak da adlandırılan bu davalarla, ülkeye önemli hizmetlerde bulunmuş değerli insanların, sahte ihbar mektuplarıyla, yasa dışı dinlemelerle, sahte delillerle, suçlu gizli tanıklarla, meslek ahlakından yoksun medya ve ayarlanmış bir kısım yargı mensuplarıyla suçlanıp mahkum edildiğine dikkati çekti. 14 Aralık Operasyonu ile kumpasın emniyet ve medya ayağı ile ilgili bazı kişilerin gözaltına alındığı ve bazılarının da tutuklandığını söyleyen Mehmet Ali Akay, konuşmasını şöyle sürdürdü:
 
"Söz konusu gözaltı ve tutuklamalar her ne kadar farklı bir iddia ile yapılmış ise de beklentimiz kumpas davaları ile ilgili soruşturmanın da bir an önce başlatılmasıdır. Sözde Balyoz Davası’nın en önemli delillerinden 11 ve 17 No’lu CD’ler üzerindeki yazıların sahte olduğunun bilirkişi tarafından tespit edilmesi de bu süreci hızlandıracaktır. Silivri mahkemelerinde yapılan haksızlıkların, hukuksuzlukların, vicdansızlıkların, onur intiharı yapan, hapishanelerde ölen insanlara karşı işlenen suçların hesabı bir an önce sorulmalıdır."
 
Güncelleme Tarihi: 20 Aralık 2014, 15:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER