Sertaç Ortaç Konserine 7 Gözaltı

Manisa’da, sahne alan Serdar Ortaç’ın konserinde bir kişinin seyirciler arasında Ahmet Kaya posteri açması üzerine çıkan olaylar sonrası 7 kişi gözaltına alındı.

Sertaç Ortaç Konserine 7 Gözaltı

 

Manisa’da, Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri kapsamında sahne alan Serdar Ortaç’ın konserinde olaylar çıktı. Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleştirilen konserde Serdar Ortaç, ilk parçasını seslendirdiği sırada taş, çatal ve pet şişelerin hedefi oldu. Taşlardan biri Serdar Ortaç’ın dansçısını yaralarken, Ortaç, "İkinci taş gelene kadar şarkı söylemeye devam edeceğim" dedi. Bu sırada seyirciler arasında bir kişi Ahmet Kaya posteri açınca arbede yaşandı. Bunun üzerine Ortaç, sahneden inerek aracına binip otelinin yolunu tuttu. Konser gerekli güvenlik önlemlerinin sağlanamayacağı gerekçesiyle iptal edildi. Polis, olayların büyük bir kavgaya dönüşmemesi için müdahalede bulunurken, vatandaşları sakinleştirmeye çalıştı. Konser alanını terk etmeyen vatandaşlar olaylara sebep olanlara tepki gösterdi. Olaylarda 7 kişi gözaltına alınırken 6’sının çıkarıldıkları mahkeme tarafından serbest bırakıldığı öğrenildi. Gözaltına alınan şahısların ifadelerinde kendilerini Ahmet Kaya fanatiği olarak tanımladıkları, başka bir amaçlarının olmadığını söyledikleri öğrenildi. Bu arada 30 Ağustos Zafer Bayramı’ndaki Murat Boz konseri de benzer bir olayın çıkması sebebiyle iptal edilmişti.
 
Öte yandan geçen günlerde valilikte gerçekleştirilen toplantıda Cumhuriyet Meydanı’nda güvenlik açısından konser gibi etkinliklerin yapılmasının uygun bulunmadığı belirtilmiş, burasının yerine stadyumların daha güvenli olacağı görüşülmüştü.
Güncelleme Tarihi: 30 Ekim 2013, 17:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER