Sendika Binasında İntihar Etti

Bursa’da Türkiye Ticaret Kooperatif Eğitim Büro ve Güzel Sanatlar İşçileri Şendikası (Tez-Koop) Bursa Şube Başkanı 2 çocuk babası 49 yaşındaki Ünal Özcan, sendika binasının duvarına ’Hayat senden alacağım var’ diye yazdıktan sonra arşiv odasında kendisini asarak yaşamına son verdi. Yöneticiler, Ünal Özcan’ın sendika yönetimi ile hiç bir sorununun olmadığını, ailevi sorunları yüzden intihar etmiş olabileceğini söyledi.

Sendika Binasında İntihar Etti
 
Tez -Koop- İş Bursa Şube Başkanı Ünal Özcan bugün düzenlenecek seminer öncesi Yalova’daki işyeri ziyaretlerinin ardından dün gece merkez Osmangazi ilçesi İnönü Caddesi üzerindeki sendikanın bulunduğu işhanına geldi. Beşinci katta olan sendika binasına giren Ünal Özcan, "Beni seven sevmeyen bütün üyelerimden özür diliyorum. Beni iki oy için bu duruma getirdiler. Şimdi de arayan soran yok. Genel yönetimden bile attılar. Sorulmadı bile ama olsun ben bunları hak etmedim. Herkesle iyi olmaya çalıştım. Başaramadım. Allah herkesin yolunu açık etsin Hiçbir zaman kimseye şerefsizlik yapmadım" diye not yazdı.
 
EŞİNDEN BOŞANMA AŞAMASINDA
 
Eşinden boşanma aşamasında olduğu belirtilen Özcan, sendika binasının duvarına da ’Hayat senden alacağım var’ diye yazdıktan sonra arşiv odasına girerek bir alışveriş merkezinden aldığı çamaşır ipiyle doğalgaz borusuna kendisini astı. 
 
Sabah saatlerinde sendika binasına gelen sekreter tarafından bulunan Ünal Özcan’ın cesedi Cumhuriyet Savcısı’nın incelemesinin ardından otopsi yapılmak üzere Adli Tıp Kurumu Morgu’na kaldırıldı.
 
Tez-Koop-İş Sendikası yöneticileri, Ünal Özcan’ın genel merkez yönetim kurulundan geçen şubat ayında ayrıldığını ve mart ayında yapılan Bursa Şubesi’nin 6’ncı genel kurulunda yeniden başkan seçildiğini belirterek, ailevi sorunlar nedeniyle bunalımda olduğunu kaydetti.
 
Olayla ilgili soruşturma sürdürülüyor
Güncelleme Tarihi: 25 Kasım 2014, 14:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER