banner24

Sendika Başkanına Biber Gazı!

Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk eylemler sırasında polisin sıktığı biber gazından etkilendi.

Sendika Başkanına Biber Gazı!

Abdi İpekçi Parkı'nda eylem yaptıktan sonra Kızılay'a yürümek isteyen Türkiye Kamu-Sen üyelerine polis biber gazıyla müdahale etti.

Türkiye Kamu-Sen'e bağlı sendikaların üyeleri, Abdi İpekçi Parkı'nda yaptıkları eylemin ardından, Konfederasyon Genel Merkezi'nin bulunduğu Kızılay'a yürümek istedi.

Bunun üzerine emniyet güçleri parkın çıkışında, Sağlık Bakanlığı'nın önünde barikat kurarak grubun yürümesine izin vermedi. Eylemciler ile güvenlik güçleri arasındaki tartışma arbedeye dönüştü. Polisler olaya biber gazıyla müdahale etti.

Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk ve diğer sendika yöneticilerinin de aralarında bulunduğu çok sayıda eylemci gazdan etkilendi.

Grup, daha sonra Mithatpaşa Caddesi üzerinden Konfederasyon Genel Merkezi'ne doğru yürüyüşe geçti.

Yürüyüş sırasında gazetecilere açıklama yapan Koncuk, Konfederasyon Genel Merkezi'ne yürüdükten sonra dağılmayı planladıklarını, ancak polisin buna izin vermediğini ileri sürdü.

Bir polis memurunun biber gazını gözüne sıktığını iddia eden Koncuk, ismini tespit edebilirse söz konusu polis hakkında şikayette bulunacağını belirtti. Grubun yürüyüşü sırasında aracının kornasını çalan bir sürücü de tartaklandı.

Güncelleme Tarihi: 23 Mayıs 2012, 17:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER