Şehitlikte Gözyaşı Ve Hüzün

Kurban Bayramı’nın ilk gününde Edirnekapı Şehitliği ziyaretçi akınına uğradı. Şehit aileleri ve yakınlarının bayramın ilk gününde doldurduğu şehitlikte yine hüzün ve gözyaşı vardı.

Şehitlikte Gözyaşı Ve Hüzün
Sabahın erken saatlerinden itibaren şehitliği ziyarete gelen şehit aileleri, şehitlerinin başında Kur’an-ı Kerimler okuyup dua etti. Bazı aileler ziyarete gelirken yanlarında getirdikleri lokum ve şekerleri şehitlikte bulunanlara dağıttı, askerlerin de şehitlik girişinde aileleri karşılayarak şeker ikram ettiği görüldü. Aileler tarafından bazı mezarların üzerine bayram şekeri, lokum ve çikolata konulması dikkat çekti.
 
AİLELER GÖZYAŞI DÖKTÜ
 
Acılı aileler, şehitlerinin mezarları başında gözyaşlarına hakim olamadı. 2007 yılında Yüksekova’da şehit olan oğlu Üsteğmen Çağlar Canbaz’ın mezarı başında ağlayan anne Çınar Canbaz, bayramların sıradan günler olduğunu söyledi. Oğlunun doğum gününde şehit olduğunu ifade eden Çınar Canbaz, "Onsuz 16 bayram geçirdik. Bizim için bayramın bir özelliği yok. Sıradan bir gün, duyguluz. Her bayram Çağlar gelecek diye kapılarımızı açıyorduk. Bu sabah Çağlar’ın yattığı odaya giremedim" diye konuştu.
 
Bayram Karaçor adlı bir şehit yakını ise her bayramın birinci günü ailece şehitliğe geldiklerini söyledi.
Güncelleme Tarihi: 04 Ekim 2014, 15:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER