Şehitlik Beratı Teslim Edildi

Şanlıurfa’nın Ceylanpınar İlçesi’nde geçen aralık ayında Suriye sınırındaki birliğinde sınır nöbeti tutarken cinnet geçiren bir askerin silahından çıktığı ileri sürülen mermiyle şehit düşen Onbaşı Kadir Yıldız’ın, Genelkurmay Başkanlığı’nca hazırlanan Şehitlik Beratı bugün ailesine teslim edildi. Kocaeli’nin Karamürsel İlçesi’ndeki teslim töreninde aile fertleri duygusal anlar yaşadı.

Şehitlik Beratı Teslim Edildi
 
Geçen Aralık ayında meydana gelen ve hala mermilerin diğer askerin silahından çıkıp çıkmadığı tartışma konusu olan olayda, Şanlıurfa’nın Ceylanpınar ilçesindeki Suriye sınırında nöbet tutarken Piyade Onbaşı Kadir Yıldız ile birlikte asker arkadaşları Piyade Çavuş Umut Aslan ve Ramazan Yel de yaşamlarını yitirdi. Daha sonra yapılan açıklamalarda, Piyade Çavuş Umut Aslan’ın geçirdiği bunalım sonucu silahını ateşleyip arkadaşlarını vurduktan sonra intihar ettiği belirtildi. Ancak olayın ardından askerlerin Suriye sınırından veya yanlarına yaklaşan bir başka kişi tarafından ateş edilmesi sonucu şehit edildikleri iddiaları yeraldı.
 
Şehit Onbaşı Kadir Yıldız’ın Genelkurmay Başkanlığı tarafından hazırlanan Şehitlik Beratı da bugün Karamürsel İlçesi’nde oturan ailesine teslim edildi. Şehit Kadir Yıldız’ın baba ocağında düzenlenen törende annesi Naciye, babası Mustafa, kardeşi Tuğba ve babaannesi Samiye Yıldız duygu dolu anlar yaşadı. 
 
Şehit Yıldız’ın evine yapılan ziyarete Karamürsel Kaymakamı Ahmet Narinoğlu, Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım, Kocaeli İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Mehmet Karadeniz, Karamürsel İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Sadık Eroğlu, Karamürsel İlçe Emniyet Müdürü Coşar Özler, İlçe Müftüsü Yılmaz Küçük katıldı.
 
Karamürsel Kaymakamı Ahmet Narinoğlu konuşmasında, “Evladımız Kadir Yıldız’ın şehit olması ile hepimiz büyük bir üzüntü yaşadık. Onu unutmak asla mümkün değil, sizin evladınız artık devletimizin de evladı oldu. Bu şehitlik beratını sizlere takdim ediyorum” diyerek beratı aileye teslim etti.
Güncelleme Tarihi: 13 Şubat 2015, 18:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER