Şehitlere Hüzünlü Veda

Siirt'in Eruh ilçesinde teröristlerle çıkan çatışmada şehit olan Piyade Uzman Çavuş Mesut Günay ile Şehit Piyade Er Mehmet Yıldız, memleketlerinde toprağa verildi.

Şehitlere Hüzünlü Veda

Eruh kırsalı Milyanis bölgesinde bir uzman erbaşın şehit olduğu çatışmadan sonra Bilgili köyü bölgesinde operasyondan dönen 3. Komando Tugay Komutanlığı birliklerine, terör örgütü mensuplarınca saat 05.15 sıralarında ateş açıldı. Terörist saldırıda da 2 asker şehit oldu, 1 asker yaralandı. Çatışmada yaralanan ve Diyarbakır'a sevk edilen bir er, tedavi gördüğü hastanede tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.
Gece yaşanan çatışmada, Balıkesir nüfusuna kayıtlı uzman erbaş Mesut Günay (28), sonraki saldırıda ise Ağrı nüfusuna kayıtlı er Mehmet Yıldız (21) ve Sakarya nüfusuna kayıtlı er Mehmet Kiram (21) şehit oldu.
Buarada çatışmada yaralanan ve kaldırıldığı hastanede tedavi altına alınan Kayseri nüfusuna kayıtlı er Mustafa Aydın (21) da şehit oldu.

Askeri helikopterle Şehit Üsteğmen Mustafa Solak Kışlası'na getirilen Şehit Piyade Er Mehmet Yıldız'ın cenazesi, burada askeri cenaze aracına alınarak Merkez Camisi'ne getirildi. Yıldız, daha sonra memleketi Eleşkirt'te toprağa verildi.
Şehit Piyade Uzman Çavuş Mesut Günay da (28), Balıkesir'in Çukurhüseyin köyünde toprağa verildi.

Güncelleme Tarihi: 27 Haziran 2012, 21:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER