banner9

Şehitler Toprağa Verildi

Ankara’da düzenlenen bombalı saldırıda şehit olan 28 kişiden, Milli Savunma Bakanlığı’nda şoför 49 yaşındaki Mevlüt Öksüzoğlu, Kayseri’de toprağa verildi.

Ankara’daki işlemlerin tamamlanması ardından dün akşam Kayseri’ye getirilen Öksüzoğlu’nun cenazesi Asker Hastanesi morguna konuldu. Bugün morgdan alınan Mevlüt Özküsoğlu’nun Türk bayrağına sarılı tabutu, cenaze namazının kılınacağı Hunat Camii avlusuna getirildi. Öksüzoğlu’nun eşi Türkan, kızları Ayşegül, Büşra ve Gönül ile yakınları da cami avlusuna gelerek, Türk bayrağına sarılı tabut başında gözyaşı döktü. Büyük kızı Ayşegül, ’Baba bizi bırakıp nereye gidiyorsun?’, ’Baba biz evimize artık nasıl gireceğiz?’, ’Baba bizi bırakma’, ’Babacığım, bak herkes burada, sen cennete gittin’, ’Emekli olmak istememiştin, bak seni emekli ettiler’ diye feryat etti. Öksüzoğlu’nun eşi ve çocukları, tabuta sarılarak öptü. Öksüzoğlu’nun ablası Gülhanım Erhan da tabuta sarılarak, "Kardeşim ne güzel insandın. Seni hep iyi olarak anlatıyorlar, sen iyi bir insandın. Benim kardeşim beni duyuyor, onunla konuşuyorum" diyerek gözyaşı döktü. Öğle namazı ardından Öksüzoğlu için cenaze namazı kılındı. Namaza, Kayseri Valisi Orhan Düzgün, AK Parti Kayseri Milletvekili İsmail Tamer, CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık, Garnizon Komutanı Hava Pilot Tümgeneral İsmail Yalçın, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, kaymakamlar, bazı ilçe belediye başkanları, Öksüzoğlu’nun yakınları ve çok sayıda kişi katıldı. Namaz ardından askerler tarafından omuzlara alınan Öksüzoğlu’nun tabutu, cenaze aracına konularak, cenaze marşı eşliğinde bir süre yüründü. Daha sonra cenaze aracına alınan Öksüzoğlu’nun cenazesi, merkez Kocasinan İlçesi Akçatepe Mahallesi’ne götürüldü ve buradaki mezarlıkta gözyaşları arasında toprağa verildi.
 
MSB’de 27 yıldan bu yana şoförlük yapan Mevlüt Öksüzoğlu’nun vatani görevini bitirdikten sonra Ankara’da kaldığı ve Hava Kuvvetleri Komutanlığı’nda çalıştığı kaydedildi. Mevlüt Öksüzoğlu ile aynı saldırıda hayatını kaybeden Hava Kuvvetleri Komutanlığı sivil memuru Ayşegül Pürnek ise, dün Kayseri Garnizon Şehitliği’ne defnedilmişti.
 
1 SURİYELİ GÖZALTINA ALINDI
 
Bu arada, cenaze namazı için Hunat Camii avlusunda beklenirken, sakallı bir kişinin, avludaki kişilerin ve Türk bayrağına sarılı Öksüzoğlu’nun tabutunun cep telefonuyla fotoğraflarını çektiğini gören polisler, bu kişiyi alandan uzaklaştırdı. İsmi açıklanmayan kişinin, 2 yıl önce Türkiye’ye geldiği ve şehit cenazesini görünce duygulanıp cami avlusuna geldiğini ve fotoğraf çektiğini söylediği belirtildi. Suriyeli daha sonda Emniyet Müdürlüğü Yabancılar Şubesi ekiplerine teslim edildi.
Güncelleme Tarihi: 20 Şubat 2016, 14:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER