Şehit Polisler İçin Tören ve Mevlit

Türk Polis Teşkilatı’nın kuruluşunun 171’inci yıldönümü nedeniyle Edirnekapı Şehitliği’nde tören düzenlendi.

Şehit Polisler İçin Tören ve Mevlit
"Polis Haftası" kapsamında, İstanbul Emniyet Müdürlüğü tarafından şehit polisler için Edirnekapı Şehitliği’nde düzenlenen törene İstanbul Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan, emniyet müdür yardımcıları ile ilçe ve şube müdürleri katıldı. Şehit yakınlarının da hazır bulunduğu tören, şehitler anısına saygı duruşuyla başladı.
 
"ŞEHİTLERİMİZ VATAN, MİLLET VE BAYRAK SEVGİSİNİN EN ÖNEMLİ ABİDELERİDİR"
 
Törende konuşan İstanbul Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan şehitler için, "Aziz şehitlerimiz sizler şahadetinizle en yüksek fedakarlık örneğini sergileyerek halkımızın huzur ve güven içerisinde yaşaması vatanımızın ve milletimizin bölünmez bütünlüğünün korunması için canlarınızı feda ettiniz. Vatan, millet ve bayrak sevgisinin en önemli abideleri haline geldiniz. Vatanı için canını veren yiğit meslektaşlarım manevi varlığından güç alan bizler her ne olursa olsun sizlerin emanetini daima yükseklere taşıyacağız" dedi.
 
Çalışkan, konuşmasının ardından ’Anı defteri’ni imzaladı. Şehitlikte törene katılanlar için lokma dağıtıldı ve lokum ikram edildi.
 
ŞEHİT POLİSLER İÇİN MEVLİT OKUTULDU
 
Anma töreninde, şehit polisler için Eyüp Müftüsü Muammer Ayan tarafından dua okundu. İstanbul Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan ve beraberindekiler şehit mezarlarına karanfil bıraktı. Şehit polisler için Edirnekapı’da düzenlenen programın ardından Eyüp Camii’nde mevlit okutuldu ve kurban kesildi.
Güncelleme Tarihi: 09 Nisan 2016, 17:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER