Şehit Polisin Baba Evine Ateş Düştü

Bitlis’te polis kontrol noktasına roket ve uzun namlulu silahlarla düzenlenen saldırıya müdahale etmek için giden zırhlı aracın devrilmesi sonucu şehit olan 3 Özel Harekat polis memurundan 23 yaşındaki Eyüp Emre Kan’ın Elazığ’daki baba ocağında yas var.

Şehit Polisin Baba Evine Ateş Düştü
Bitlis’te dün gece Arıcılık mevkiinde polis kontrol noktasına roket ve uzun namlulu silahlarla saldırı düzenlendi. Emniyet Müdürlüğü Özel Harekat Şube Müdürlüğü’nde görevli polisler saldırıya müdahale etmek için giderken, içinde bulundukları zırhlı araç devrildi. Kazada ağır yaralanan polis memurları Fatih Sağır, Mustafa Aslan ve Eyüp Emre Kan, kaldırıldıkları Bitlis Devlet Hastanesi’nde yapılan tüm müdahalelere rağmen yaşamını yitirdi .
 
Şehit polis memurlarından Eyüp Emre Kan’ın, Elazığ’daki baba ocağında acı haberle büyük üzüntü yaşandı. Abdullah Paşa Mahallesi 255’inci sokak üzerindeki Sancak Apartmanı’nda yaşayan şehidin anne ve babasının evine Türk bayrağı asıldı. Baba Rıfat Kan, oğlunun cenaze törenine katılmak üzere Bitlis’i giderken, yakınları taziye için evin önünde toplandı. Şehit Kan’ın komşusu Yılmaz Akkağıt, üzüntülerinin büyük olduğunu ifade ederek, "Allah anne ve babasına sabır versin. Cenabı Allah böyle bir acıyı bir daha hiç kimseye, ülkemize göstermesin. Bu olayları kınıyorum bunlar tamamen dış güçlerin oyunudur, bunlar Türkiye’nin kalkınmasını istemeyenlerin oyunudur" dedi.
 
Bekar ve 4 yıllık polis memuru olan Eyüp Emre Kan’ın bir ağabeyi ve bir de kız kardeşinin bulunduğu öğrenilirken, Bitlis’te düzenlenecek törenin ardından cenazesinin Elazığ’a getirilerek toprağa verileceği belirtildi.
Güncelleme Tarihi: 27 Eylül 2014, 12:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER