Şehit Polis İçin Mevlit Okutuldu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Gümüşhane programında görevlendirilen Malatya Emniyet Müdürlüğü Çevik Kuvvet Şubesi polislerini taşıyan otobüsün devrilmesi sonucu şehit olan polis memuru Fatih Çevik için memleketi Mersin’in Erdemli İlçesi’nde mevlit okutuldu.

Şehit Polis İçin Mevlit Okutuldu
Erdemli Müftülüğü, Ulu Camii’de  İlçe Emniyet Müdürü Ertuğrul Ekici, Çevik’in ailesi, yakınları ve çok sayıda kişinin katıldığı mevlitte konuşan Erdemli Müftüsü Mahmut Sami Türkmenoğlu, şehide rahmet ailesine ve yakınlarına başsağlığı diledi. Şehit cenazesi ve sonrasında dini olarak yapılması gerekenler bulunduğunu ve bunları yapmaya çalıştıklarını belirten Türkmenoğlu, şöyle dedi:
 
"Bir gün hepimiz bu dünyadan göçüp gideceğiz. İnsan vardır ki, sarhoş olarak vefat eder, insan vardır ki uyuşturucu kullanırken vefat eder. Öyle bir insan da vardır ki vefat ederken canı ile kanı ile cenneti satın alır. Fatih Çevik kardeşimiz kanı ile canı ile cenneti satın alanlardandır. Dualarımız odur ki, şehidimiz geride kalanlara şefaat eylesin, geride kalanlara da sabırlar versin."
Güncelleme Tarihi: 20 Ekim 2014, 15:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER