'Şehit Muhammed Durra'

Üsküdar Belediyesi Koşuyolu’nda bulunan bir çocuk parkına "Şehit Muhammed Durra" ismini verdi. Bu isim parka 2010 yılında verilirken yaklaşık iki hafta öncede belediye ekipleri Muhammed Durra’nın ölümüne ilişkin bilgi ve fotoğrafının bulunduğu bir tabelayı parkın girişine astı.

'Şehit Muhammed Durra'
 
Koşuyolu Mahallesi Bekir Sıtkı Sezgin Sokak üzerindeki bir çocuk parkına 2010 yılında Üsküdar Belediyesi tarafından "Şehit Muhammed Durra" ismi verildi. Belediye ekiplerinin yaklaşı iki hafta öncede parka Filistin’de 2000 yılındaki intifada sırasında İsrail askerleri tarafından vurularak öldürülen 12 yaşındaki Muhammed Durra’nın ölümüne ilişkin bilgi ve fotoğrafının bulunduğu bir tabelayı asması dikkat çekti.  Parkın girişine asılan tabelada "Şehit Muhammed Durra 1988’de Gazze’de doğdu. Çocuk yaşında, 2000 yılında gerçekleşen İntifadanın ilk gününde, İsrailli bir askerin kurşunları sonucu şehit oldu" şeklinde açıklayıcı bilgi ve Muhammed Durra’nın fotoğrafı bulunuyor. 
 
Parka verilen isimle ilgili açıklama yapan bir vatandaş "Filistinli bir gence ait galiba, parkın başındaki tabelada yazıyor. İsrail kurşunuyla öldürülmüş. Şehit olduğu için parka bu isim verilmiş"  Başka bir mahalle sakini de yaptığı açıklamada "Önce memleketimizdeki şehit olanlardan birinin ismi konulsun. Onlarda şehit ama, önce bu vatan için şehit olanlar, önce can sonra canan" diye konuştu. Parkın yakınındaki taksi durağındaki bir taksici de parkın 4 yıl önce yapıldığını belirterek "Parkın ismini bilmiyorum ama fotoğraflı tabela 15 gün kadar önce asıldı" diye konuştu.
 
Güncelleme Tarihi: 21 Şubat 2014, 15:54
YORUM EKLE

banner47