Şehit Binbaşı Sezer'e Son Görev

Malatya’da düşen RF-4 E tipi keşif uçağında şehit olan Hava Pilot Kurmay Binbaşı Salih Sezer (37), Eskişehir’de gözyaşları arasında toprağa verildi. Törene Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı da katıldı.

Şehit Binbaşı Sezer'e Son Görev
 
Malatya 7’nci Ana Jet Üssü’nden gece uçuş eğitimi için havalanan iki RF-4E tipi keşif uçağının Akçadağ İlçesi İkinciler Köyü yakınlarında düşmesi sonucu şehit olan subaylardan Hava Pilot Kurmay Binbaşı Salih Sezer’in cenazesi bugün Malatya’dan askeri uçakla Eskişehir’deki Muharip Hava Kuvveti ve Füze Savunma Komutanlığı’na getirildi. Evli, Rana Zeynep (7) ve Ayşe Sena (4) adlı iki kız çocuğu babası şehit binbaşı Sezer için Eskişehir Reşadiye Camii’nde ikindi namazı sonrası cenaze töreni düzenlendi.
 
Namaz öncesi şehidin Türk Bayrağı’na sarılı tabutu askeri ambulanstan indirilerek askerlerin omzunda törenin yapılacağı Reşadiye Camii bahçesine getirildi. Buradaki törene Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Vali Güngör Azim Tuna, Muharip Hava Kuvveti ve Füze Savunma Komutanı Korgeneral Abidin Ünal, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Abdülkadir Adar, Ak Parti Milletvekili Salih Koca, şehidin babası emekli demiryolcu Mehmet Sezer, annesi Ayşe Sezer, eşi Hatice Sezer (30), yakınları ile çok sayıda kişi katıldı. Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı şehidin yakınlarına başsağlığı diledi. Törende baygınlık geçirenlere 112 ambulansında görevli sağlık ekibi müdahalede bulundu.
 
Cenaze törenine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Cemil Çiçek, Başbakan Ahmet Davutoğlu ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da çelenk gönderdi.
 
İkindi namazının ardından Eskişehir İl Müftüsü Niyazi Ersoy’un kıldırdığı cenaze namazından sonra şehit binbaşı Salih Sezer’in tabutu tekrar askerlerin omzunda taşınarak top arabasına konuldu. Şehidin eşi Hatice Sezer, eşinin tabutunun yanında yürüyerek gözyaşı döktü. Şehidin cenazesi Vişnelik Mahallesi’ndeki Hava Şehitliği Mezarlığı’na götürülerek toprağa verildi.
 
Güncelleme Tarihi: 25 Şubat 2015, 17:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER