banner9

Şehit Ayyıldız, Diyarbakır'da Toprağa Verildi

Diyarbakır’ın merkez Sur İlçesi’nde PKK’lı teröristlerle çıkan çatışmada şehit olan Jandarma Astsubay Kıdemli Çavuş Metin Kıldiş ile Uzman Çavuş Nazmi Ayyıldız için Asker Hastanesi’nde uğurlama töreni düzenlendi. Diyarbakırlı olan şehit Ayyıldız, törenin ardından ailesinin isteği üzerine Yeniköy Mezarlığı’nda toprağa verildi.

Şehit Ayyıldız, Diyarbakır'da Toprağa Verildi
 
Şehitler Jandarma Astsubay Kıdemli Çavuş Metin Kıldiş ile Uzman Çavuş Nazmi Ayyıldız için Asker Hastanesi’nde düzenlenen törene Vali Sayın Hüseyin Aksoy, 7’nci Kolordu ve Garnizon Komutanı Korgeneral İbrahim Yılmaz, 2’nci Birleştirilmiş Hava Harekat Merkezi Komutanı Tümgeneral Atilla Darendeli, Bölge Jandarma Komutanı Tümgeneral Musa Çitil, 16’ıncı Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Savaş Beyribey, Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Solmaz, Vali Yardımcıları, Kaymakamlar, şehitlerin aileleri ile askeri ve mülki erkan katıldı.
 
Tören şehitlerin cenazelerinin katafalka koyulmasıyla başlarken, saygın duruşunun ardından şehitlerin özgeçmişleri okundu. 7’nci Kolordu Komutanlığı’ndan Üsteğmen Burak Tunç Bilek, yaptığı konuşmada son dönemde bölücü terör örgütünün, ülkemizin huzur ve güven ortamını bozmaya yönelik eylemlerde bulunduğunu belirterek, bu eylemleri gerçekleştirirken de yöntem değişikliğine gittiğini söyledi. Bilek, "Hukuku, temel hak ve özgürlükleri, eşitliği ve demokrasiyi dilinden düşürmeyen, ancak devletin sunduğu haklardan faydalanarak insanlığa, hukuka, demokrasi ve özgürlüğe tamamen aykırı olan tutum içerisine girenler, alçakça cinayet işleyenler şunu asla unutmasınlar. Türk Silahlı Kuvvetleri olarak, bölücü terör örgütü mensuplarının amaçlarına ulaşmasını engellemek ve kanun hakimiyetini sağlamak maksadıyla, görevimize inanç ve kararlılıkla devam edeceğiz. Kahraman şehitlerimizin değerli aileleri, bizler de sizler gibi, en yakınını kaybetmiş olmanın acısını yaşıyoruz. Şehitlerimiz, sizin olduğu kadar, Türk Silahlı Kuvvetleri olarak bizim de aile üyemizdir" dedi.
 
Diyarbakır İl Müftüsü Burhan İşliyen’in okuduğu duanın ardından şehit Jandarma Astsubay Kıdemli Çavuş Metin Kıldiş’in cenazesi toprağa verilmek üzere Hatay’ın İskenderun İlçesi’ne gönderildi.
 
AYYILDIZ DİYARBAKIR’DA TOPRAĞA VERİLDİ
 
Diyarbakır Asker Hastanesi’ndeki törenin ardından şehit Uzman Çavuş Nazmi Ayyıldız’ın cenazesi, ailesinin isteği üzerine kendilerine teslim edildi. Büyükşehir Belediyesi’ne ait cenaze aracıyla alınan şehit Uzman Çavuş Nazmi Ayyıldız’ın cenazesi, sadece aile fertleri ve yakınlarının katıldığı sade bir törenle Yeniköy Mezarlığı’nda toprağa verildi. Cenaze töreninde, yakınları gözyaşları arasında şehit Nazmi Ayyıldız’ın cenazesini toprağa verdi.
Güncelleme Tarihi: 11 Ocak 2016, 15:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER