banner9

Şehit Astsubayın Adı, Doğduğu Mahalledeki Okula Verildi

KİLİS’in Elbeyli İlçesi’nde, Dağ Hudut Karakolu’na IŞİD militanlarının açtığı ateşle şehit olan astsubay Mehmet Yalçın Nane’nin ismi, Gaziantep’te doğduğu mahalledeki 12 derslikli Arıl İlkokulu’na verildi.

Şehit Astsubayın Adı, Doğduğu Mahalledeki Okula Verildi
Milli Eğitim Bakanlığı Açma-Kapatma ve Ad Verme Yönetmeliği hükümleri gereğince Arıl Mahallesi’ndeki 12 derslikli ilkokuluna şehit Mehmet Yalçın Nane’nin isminin verilmesine ilişkin onay, Gaziantep Valisi Ali Yerlikaya tarafından imzalandı. Valilik kararıyla onay verilmesiyle Arıl İlkokulu’nun ismi, Şehit Mehmet Yalçın Nane İlkokulu olarak değiştirilecek.
 
Gaziantep Valisi Ali Yerlikaya, şehitlerin isimlerinin saygı ve hürmetin gereği olarak yaşatma arzusunda olduklarını belirterek, şöyle dedi:
 
"Tüm şehitlerimizin manevi huzurlarında eğiliyor, şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Şehitlerimize olan saygı ve hürmetin bir gereği olarak isimlerini yaşatmak arzusundayız. Şehidimizin ailesinin de uygun görüşleriyle Şehidimizin adını doğum yeri olan Arıl Mahallemizdeki ilkokula veriyoruz. Buradan yetişecek yavrularımız rahmetli şehidimiz gibi vatan-millet bilinciyle yetişerek, ilimizi ve ülkemizi daha müreffeh günlere ulaştıracaklardır. Hayırlı uğurlu olsun."
Güncelleme Tarihi: 01 Eylül 2015, 19:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER