banner9

Şehit Ailelerine Süresiz Yüzde 20 İndirim

Kurban Bayramı tatilinin hükümet tarafından alınan karar sonrası 9 güne çıkması üzerine Atatürk Havalimanı’nda zaman zaman yoğunluk yaşanırken Türk Hava Yolları, Pegasus Havayolları ve Atlas Global Havayolları toplam 233 ek sefer düzenledi.

Şehit Ailelerine Süresiz Yüzde 20 İndirim
Atatürk Havalimanı Mülki İdare Amirliği, Devlet Hava Meydanları İşletmesi, Emniyet Müdürlüğü, THY, TAV ve diğer özel kuruluşlar tarafından pasaport, gümrüm ve bilet işlem bankolarında alınan önlemler sonrası yaşanan yoğunluklar kısa sürede önlendi.
 
ŞEHİT AİLELERİNE SÜRESİZ YÜZDE 20 İNDİRİM
 
Bu arada daha önce polis, asker ve ailelerine bayram süresince bilet fiyatlarında yüzde 50 indirim yapacaklarını duyuran Türk Havayolları yetkilileri ise bu sabah yaptıkları bir açıklamayla AnadoluJet Havayolları ile beraber şehit aileleri için de süresiz olarak yüzde 20 indirim uygulanacağını belirtilerek şöyle dediler:
 
“18 Eylül 2015 tarihinden itibaren uygulanan, Ortaklığımız THY ve AnadoluJet iç hat (XHQ Hopa dahil, codeshare seferleri hariç) seferlerinde 2330 sayılı kanun kapsamında belirtilen hallerde şehit olanların eşleri, anne ve babaları ile evli olmayan ve 25 yaşını doldurmamış çocuklarına, bu durumlarını gösteren belgeleri ibraz etmeleri kaydıyla satış ofislerinden direkt ve aktarmalı seyahatli için business ve ekonomi(Promosyon ücret sınıfları hariç) ücretleri üzerinden düzenlenen biletlerde yüzde 20 indirim uygulanacaktır.”
 
TOPLAM 233 EK SEFER
 
Edinilen bilgilere göre THY yurt içinde Antalya, Dalaman, Trabzon ve Bodrum ile yurt dışında Ercan olmak üzere toplam 32 sefer düzenlerken, Pegasus Havayolları da Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan yoğun talep yaşanan iç hatlarda Dalaman, Antalya ve Kıbrıs, dış hatlarda ise Beyrut, Barcelona ve Roma olmak üzere toplam 181 ek sefer düzenledi.
 
Bu arada Atlasglobal Havayolları ise iç hatlarda Antalya, Bodrum, Dalaman ve İzmir gibi turistik bölgeler ile dış hatlarda da Amsterdam, Düsseldorf, Londra ve Paris gibi Avrupa ağırlıklı hatlar ile Kıbrıs’a toplam 20 ek sefer düzenlediklerini açıkladı.
 
Hem okulların açılışının ertelenmesi, hem de Kurban Bayramı tatilinin 9 güne çıkartılmasından faydalanan ve çocuklarını Konya’ya anneannelerinin yanına gönderen Murat Haşim şunları söyledi: “Bugün gidecekler haftaya Cumartesi dönecekler. Bayram için anneleriyle beraber gidiyorlar. Biletleri erken aldığımız için sorun olmadı. Ama şu an biletler çok pahalı. Üç aydan beri ananeannelerini görmüyorlardı. Bu tatil iyi geldi.”
 
Fethiye’ye tatil için giden Bengisu Avcı ise, “ Beş gün kalacağız. Ailemizle birlikte gidiyoruz. Güzel bir tatil olacağını umut ediyoruz” dedi.
Güncelleme Tarihi: 19 Eylül 2015, 11:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER