Şehit Ailelerine Bayram Ziyareti

Mardin’in Midyat Kaymakamı Oğuzhan Bingöl, Ortaca Köyü’ndeki şehit korucu ailelerini ziyaret ederek, şehit kabirlerinin bulunduğu mezarda şehitler ruhuna Fatiha okudu.

Şehit Ailelerine Bayram Ziyareti
Midyat Kaymakamı Oğuzhan Bingöl, Ortaca Köyü’ndeki şehit korucu ailelerine bayram ziyaretinde bulundu. Kaymakam Bingöl, kısa süre önce Anıtlı Jandarma Karakol Komutalığı’na bombalı araçla düzenlenen saldırı sonrası şehit olan geçici köy korucuları 38 yaşındaki Tahsin Demir ve 42 yaşındaki Şehmus Boru’nun ailelerini ve kabirlerini ziyaret etti.
 
İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Halil İbrahim Çiftçi ve İlçe Müftüsü Mehmet Şafi Bilik ile birlikte ilk olarak köy camisinde bayram namazı kılan Kaymakam Bingöl, ardından cami cemaati ve köylüler ile birlikte köyün dışında bulunan mezarlıktaki şehit kabirlerini ziyaret etti. Şehit ruhlarına Fatiha okuyan Kaymakam Bingöl ve beraberindekiler, daha sonra köydeki yaşayan şehit ailelerinin evlerini ziyaret etti. Şehit yakınlarıyla samimi ortamda sohbet eden Kaymakam Bingöl, şöyle dedi:
 
"Hiçbir beklenti içerisinde olmadan, her türlü fedakarlığı göstererek, belki de ilçemizde meydana gelebilecek daha büyük bir olayı, hayatlarını ortaya koyarak engelleyen şehit korucularımızın ailelerini ziyaret ettik. Benim için bu bayramın en güzel tarafı bu bayramı onlarla geçirmekti. Biz öncelikle şehitlerimizin yakınlarının, gazilerimizi ve gazilerimizin yakınlarının bayramı tebrik ediyoruz. İnşallah bu bayram Midyatımız, ülkemiz için huzur içerisinde geçer. Tabi ki bu vesileyle PKK zulmü, baskısından yerleşim yerlerini terk ederek ilçemize gelmek zorunda kalan, misafir olan 30 binden fazla Nusaybinli vatandaşımızın da ben bayramlarını tebrik ediyorum. Onlara hiçbir karşılık beklemeden kucaklarını açan, okullarını açan, evlerini açan Midyat halkının da bayramını ben yürekten tebrik ediyorum."
 
Şehit aileleri de kendilerini yalnız bırakmadığı için Kaymakam Bingöl’e ziyaret ve yakın ilgisinden dolayı teşekkür etti.
Güncelleme Tarihi: 05 Temmuz 2016, 13:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER