banner9

Şehidin Paylaşımları Yürek Burktu

Diyarbakır’ın Sur İlçesi’nde PKK’lı teröristlerle girilen çatışmada şehit olan Piyade Uzman Çavuş Hüseyin Şerbetçi’nin sosyal medya hesabındaki son paylaşımları yürek burktu. Daha önce Sur’da şehit olan komutanı Piyade Yüzbaşı Yiğitcan Çiğa ve arkadaşlarının ardından Facebook sayfasında paylaştığı "Soruyorum şimdi kendime sıra kime ağlayacağım diye" sözleri okuyanları duygulandırdı.

Şehidin Paylaşımları Yürek Burktu
Sur’da şehit olan 5 askerden biri olan Uzman Çavuş Hüseyin Şerbetçi’nin Kayseri 1’inci Komando Tugay’ın da görev yaptığı ve daha önce 27 Ocak’ta şehit olan Piyade Yüzbaşı Yiğitcan Çiğa, Astsubay Üstçavuş Özgür Erdoğan ve Uzman Çavuş Osman Ateş’le birlikte geçici görevle Diyarbakır’ın Sur İlçesi’ne gittiği ortaya çıktı. Hatay nüfusuna kayıtlı şehidin sosyal medya hesabında yaptığı paylaşımları okuyanları ağlattı. PKK’lı teröristlerle omuz omuza çarpıştığı komutanları ve arkadaşları şehit olan Şerbetçi’nin 28 Ocak’ta Facebook sayfasına yazdığı "Önce komutanım Yüzbaşı Yiğitcan Çiğa sonra silah arkadaşım Osman Ateş Uzman ve Özgür Erdoğan Astsubay şehit oldu. Soruyorum şimdi kendime sıra kime ağlayacağım diye..." sözleri okuyanları duygulandırdı.
 
Bunun ardından üzüntüsü ve şehitlere saygısını göstermek adına Facebook’taki profil fotoğrafı ile duvar fotoğrafını da siyah zemin yapan Şerbetçi, sosyal medya hesabında üniformalı bir fotoğrafını da ’Diyarbakır Sur. Her şey vatan için’ notuyla paylaşmış.
 
’İZNE GELİNCE KIZ BAKACAKTIK’
Şehit Piyade Uzman Çavuş 27 yaşındaki Hüseyin Şerbetçi’nin Hatay’ın merkez Antakya İlçesi’nin Akasya Mahallesi’nde oturan ailesine acı haberi İl Jandarma Komutanlığı yetkilileri verdi. Esnaf baba 53 yaşındaki Mehmet ile anne 45 yaşındaki Filiz Şerbetçi haberle gözyaşlarına boğuldu. Fenalaşan anneye sağlık ekipleri müdahale etti. Haberi duyan şehidin yakınları ve komşuları ise eve akın etti. Taziye çadırının kurulduğu eve Türk bayrakları asıldı.
 
Acı haberi alınca oğlunun üniformalı fotoğraflarını Facebook sayfasında ’Oğlum şehit oldu’ notuyla paylaşan ve metanetini korumaya çalışan baba Mehmet Şerbetçi, haberlerde Sur’daki çatışmada şehitler olduğunu duyunca oğlunun da şehit olabileceğinden endişe edip erkenden iş yerini kapatarak evine gelince acı haberi aldığını söyledi. Şerbetçi, "Mobilyasını, eşyalarını almıştık. İzne geldiğinde kız bakacaktık ona, nişanlayacaktık" dedi.
 
KOMUTANIN CENAZESİNE KATILMIŞ
Oğlunun 27 Ocak’ta şehit düşen komutanı Piyade Yüzbaşı Yiğitcan Çiğa’nın cenazesine de katıldığını belirten baba Şerbetçi, şunları söyledi:
 
"Oğlumla cumartesi günü telefonda konuştuk. Geçen çarşamba bölük komutanının ve silah arkadaşlarının şehit olduğunu ve onların cenaze törenine katıldığını anlattı bana. Hatta kendi acısını sosyal paylaşım sitesinden de paylaşmıştı. ’Komutanım gitti, arkadaşlarım gitti, sıra kimde?’ diye sormuş."
 
12 yaşında otizm hastası bir de erkek kardeşi olan şehit Hüseyin Şerbetçi, yarın ikindi namazının ardından düzenlenecek törenle son yolculuğuna uğurlanacak.
Güncelleme Tarihi: 01 Şubat 2016, 18:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER